Nevėžio vingiai – pagrindinis naujos ekspozicijos akcentas (0)

Krekenavos regioninio parko lankytojų centre įrengta nauja ekspozicija. Pasitelkus modernias technologijas, vaizdžiai ir patraukliai atskleidžiamas  saugomos teritorijos  išskirtinumas. Pagrindinė ekspozicijos tema – „Nevėžio upės senvagių įvairovė“. Lankytojų centras įrengtas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas. I etapas“.

Ekspozicija ne tik savo turiniu, bet ir  sukurta erdvine kompozicija atspindi senvagių ekosistemos unikalumą. Nevėžio vingių imitacija lankstosi per visą lankytojų centro patalpos erdvę, vienur sukdama į kairę, kitur į dešinę, suteikdama tikros Nevėžio upės ir senvagių įspūdį. Tai tikrai vykusi ekspozicijos dizainerės Skirmantės Vaikevičiūtės  idėja, kurią išpildė UAB „Ekspozicijų sistemos“.

Ant vingių „juostos“ komponuojama  informacinė medžiaga apie senvagių atsiradimą, apie piliakalnius, pilkapius, vandens malūnus ir žmogaus gyvenimo ypatumus prie Nevėžio. Besikeičiantis apšvietimas suteikia ekspozicijai dinamiškumo, sukuria skirtingas nuotaikas.

Ekspozicinėse erdvėse įrengtuose informaciniuose terminaluose patalpinta išsami vaizdinė ir aiškinamoji medžiaga apie Krekenavos regioninio parko išskirtines vertybes, unikalų gamtos ir kultūros paveldą. Dideliuose ekranuose rodomi edukaciniai filmai. Lankytojų laukia unikali pažintis  su parko simboliu stumbru, apie šiuos gyvūnus ir jų gyvenimo ypatumus pasakojama filme „Pašilių stumbrynas“. Kitame monitoriuje galima pamatyti, kaip atrodytu ši teritorija, jeigu nebūtų saugoma.

Itin įdomi ekspozicijoje įkomponuota stiklo pertvara su regioniniame parke surinktų gėlių ir žolių herbariumu. Interaktyvūs elementai apie šioje saugomoje teritorijoje gyvenančius paukščius ir gyvūnus turėtų patikti į Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą atvykstantiems moksleiviams ir vaikams. Suaugusiems bus įdomu susipažinti su valstybinio parko kultūros paveldu,  pamatyti originalų garsaus tautodailininko V. Svirskio išdrožtą kryžių.

Atidarymo metu ekspozicija sulaukė entuziastingo lankytojų dėmesio. Savo idėja, sudėtingu  išpildymu bei įdomiais eksponatais –  ekspozicija išties unikali. Ji sukuria gyvą įspūdį apie Krekenavos regioninio parko gamtą.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorės Rūtos Baškytės, saugomos teritorijos tampa vis patrauklesnės lankytojams. Įdomiai apie gamtą pateikta informacija stenduose, lankytojų centruose, sutvarkyti gamtos ir kultūros paveldo objektai, nauji pažintiniai takai  atveria galimybes labiau pažinti savo kraštą, gamtą bei kitas vertybes.

Šiais metais nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose bus įrengta dar dešimt naujų ekspozicijų. Jos bus įrengtos,  įgyvendinant Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas).

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė