Kroatai pasisakė už Kroatijos narystę ES (video) (0)

europarl.europa.eu nuotr.Sausio 22 d. sekmadienį Kroatijoje baigėsi referendumas dėl narystės Europos Sąjungoje (ES). Suskaičiavus beveik visus balsus paaiškėjo, kad apie 66 nuošimčiai rinkėjų pasisakė už Kroatijos narystę ES, praneša Associated Press.

Prieš narystę balsavo 33 nuošimčiai balsuotojų. Likusieji balsavimo biuleteniai buvo pripažinti negaliojančiais. Referendume dalyvavo apie 47 nuošimčius visų šalies rinkėjų. Tai rodo rinkėjų abuojumą arba ir nusivylimą ES. 1992 m. referendume dėl Kroatijos nepriklausomybės nuo anuometinės Jugoslavijos balsavo 84 nuošimčiai visų rinkimo teisę turinčių kroatų.

Kroatija pernai pasirašė stojimo į ES sutartį, o 2013 metų liepą turėtų įstoti į ES.

Sausio 21 d. šeštadienį Kroatijos policijai teko tramdyti grupę nacionalistiškai nusiteikusių protestuotojų bandžiusių nukabinti nuo stiebo Europos Sąjungos vėliavą. Išaušus sekmadienio rytui Dalmatijos regiono Splito mieste ant daugelio pastatų esančių šalia balsavimo punktų puikavosi graffiti užrašai: „STOP destrukcijai, NE ES!“ Policininkams teko tuos užrašus skubiai užpurkšti baltais dažais.

Kroatijos valdžia agitavusi balsuoti už ES gąsdino žmones, kad balsuodami prieš jie atims iš šalies galimybę gauti solidžias ES pinigines išmokas ir, kad dėl to esą galys sutrikti net pensijų išmokėjimas.

Sulaikomi protestuotojai prieš ES:

httpv://youtu.be/sbMB1xyamsk

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė