„Tadas Blinda. Pradžia“ skina laurus (2)

Istorinis lietuvių veiksmo filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ tapo daugiausiai pajamų nuo nepriklausomybės atkūrimo surinkusiu filmu Lietuvoje. Pranešama kad lietuvių filmas, surinkęs per 3,7 mln. litų pajamų, aplenkė iki tol pelningiausiųjų sąraše pirmavusį JAV filmą „Įsikūnijimas“. Filmą „Tadas Blinda. Pradžia“ peržiūrėjo beveik 300 tūkst. žmonių.

„Tai labai asmeniška, bet prisimenu, kad dar kuriant filmą netrūko pokalbių apie planuojamus rezultatus, žiūrovų skaičių. Daug kas prognozavo, kad pajamos neviršys 2 mln. litų. Pats visada susilaikydavau nuo komentarų, nes tokie mano prietarai. Tik tyliai sau viduje pagalvodavau: „Tikiu, kad bus daugiau“. To garsiai nesu pasakęs. Tačiau dabar, kai taip atsitiko, esu dukart laimingesnis – dėl to, kad pasiekėme puikų rezultatą ir dėl to, kad įsitikinau – svajoti ir tikėtis reikia tyliai, romiai savo viduje“, – pranešime cituojamas režisierius Donatas Ulvydas.

Lapkričio pradžioje lietuvių filmas tapo žiūrimiausiu Lietuvos kino teatruose rodytu filmu per visą nepriklausomybės laikotarpį. Juostos biudžetas buvo apytikriai 1 mln. eurų., t.y. apie 3,45 mln. litų. Didžiąją dalį, per 2 mln. litų, skyrė Kultūros ministerija.

„Beveik visi į šią juostą investuoti valstybės ir privačių rėmėjų pinigai buvo išleisti Lietuvoje – atsiskaitėme už paslaugas ir mokėjome atlyginimus. Vien nuo kino teatruose parduotų bilietų į valstybės biudžetą kaip pridėtinės vertės mokestis (PVM) nukeliaus apie 700 tūkst. litų. Kadangi nuo šių metų lietuviško kino finansavimui yra skiriama 60 proc. PVM mokesčio surinkto už kinuose rodomus filmus – apie 400 tūkst. litų grįš kaip parama kino kūrėjams“, – sakė  prodiuseris Žilvinas Naujokas.

D.Ulvydas ir Ž.Naujokas artimiausiu metu vėl grįžti prie T.Blindos istorijos neketina, esą Lietuvai reikia subręsti antrajam tokio masto kino įvykiui.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė