Šimtatūkstantinė demonstracija Budapešte paragino ES valdžią gerbti Vengrijos suverenitetą (video) (3)

AP/Scanpix nuotr.Sausio 21 d., šeštadienį, mažiausiai 100 000 vengrų išėjo į gatves  Vengrijos sostinėje Budapešte taip palaikydami savo ministrą pirmininką Viktorą Orbaną (Viktor Orban) ir jo vyriausybę po to kai Vengrija sulaukė aštrios kritikos iš Europos Sąjungos (ES) dėl naujų įstatymų neva keliančių pavojų demokratijai Vengrijoje.

Demonstrantai nešini deglais ir plakatais ragino premjerą V.Orbaną nepasiduoti ir nepataikauti ES biurokratams kurie atsisako suteikti Vengrijai finansinę pagalbą reikalaudami pakeisti šalies Konstituciją. Demonstrantai ragino ES valdžią gerbti Vengrijos suverenitetą.

Demonstrantai degina ES vėliavą | theworldreporter.com nuotr.

Demonstrantai degina ES vėliavą | theworldreporter.com nuotr.

Nesutarimai tarp ES ir Vengrijos įsiplieskė dėl sausio 1 dieną įsigaliojusios naujos Vengrijos  Konstitucijos. Europos komisija (EK) pareiškė, kad pagrindinis Vengrijos Įstatymas esą prieštarauja ES teisei. EK perspėjo Vengriją, kad jei Vengrija per mėnesį neatsisakys ES nepriimtinų įstatymų tai Vengrijai bus skiriamos baudos arba bus kreipiamasi į Europos Teisingumo Teismą ir sustabdė derybas dėl Vengrijos prašomos 20 milijardų eurų paskolos.

Tačiau šeštadienį į gatves išėję tūkstančiai demonstrantų Vengrijos sostinėje ES valdininkams davė suprasti, kad vengrai yra pasiruošę ginti demokratiškai priimtą savo Tėvynės Pagrindinį Įstatymą. Vengrijos atžvilgiu vykdomą ES politiką jie pavadino kolonizacija ir palygino su 1956 metų įvykiais kuomet Budapeštą  užėmė rusų tankai.

Trumpas www.euronews.net video reportažas:

httpv://youtu.be/R3zy5t2ddLQ

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė