A.Aleksandravičius. Kodėl Lietuva yra gera valstybė (52)

Arnas Aleksandravičius

Arnas Aleksandravičius

Turbūt jau seniai nepasitaikė tokios nuostabios dienos, kad neišgirsčiau ar neperskaityčiau ko nors baisaus apie mūsų šalį; juk ir Jums nuolat tenka klausytis šio purvo. Dar įdomiau, kad jį ant savęs pila patys lietuviai, tad lyg ir nebelieka ko kaltinti… Esame, kokie esame? Kokia tauta, tokia ir valdžia? Bananų respublika, trečiojo pasaulio šalis? Kubilistanas?

Kuo toliau, tuo labiau aiškėja, kad ilgalaikė krizė mūsų smegenyse ir sielose savo mastais šimtus kartų lenkia jau įveiktą ekonominę. Iš sovietmečio atsineštą arba tiesiog iš nuolat burbančių tėvų paveldėtą pesimizmą, nepilnavertiškumo jausmą, nuolatinį nusivylimą viskuo, kas sava, didelė dalis mūsiškių nusineš į kapus, nes nėra lengva išrauti tokias piktžoles.

Dėl to ir nusprendžiau parašyti šį tekstą, pamaniau, sudėliosiu viską į lentynėles bent sau, o jei pasiseks – dar gal ir tiems, kuriems tai irgi svarbu, kuriems Lietuvoje gyventi tinka ir patinka, bet vis tiek norisi statistikos ir faktų, juk šiuos dalykus žinoti įdomu. Naivu tikėtis, kad imsiu ir pakeisiu purviną siaurapročio nuomonę apie jo Tėvynę. Jis vis tiek galvos, kad čia viskas suklastota ir nieko nereiškia, o iš tikrųjų Lietuvoje tėra vien skurdas, savižudybės, avarijos ir vagys. Užtat jaučiu pareigą dalintis informacija, todėl taip ir padarysiu. Pateiksiu tik pakankamai neseniai publikuotus duomenis, kad išvengčiau galimo nukrypimo nuo šių dienų realybės.

Pradėkime nuo ekonomikos – apie ją, deja, nuolat kalbame daugiausiai. Europos Sąjungos statistikos agentūra „Eurostat“ lapkritį paskelbė, kad vidutinis ES valstybių ekonomikos augimas trečiąjį praėjusių metų ketvirtį buvo 0,2 procento. Lietuvos ūkis šį laikotarpį paaugo 1,3 procento – beveik septynis kartus daugiau. Šiuo metu „Eurostat“ interneto svetainėje nurodytas jau visų 2011 metų bendras ES ekonomikos augimas – 1,6 procento, Lietuvos – 6,1 procento (2-oji vieta visoje sąjungoje). Šaltinis yra čia.

Lietuvos BVP per dešimtmetį padvigubėjo. Štai, kokiu greičiu jis kyla: Lietuvos BVP augimas

Vien per pastaruosius dešimt metų Lietuvos eksportas išaugo daugiau nei penkis kartus: Eksporto augimas

Tiesioginių užsienio investicijų augimas taip pat vyko šuoliais: Tiesioginių užsienio investicijų augimas

Dar vienas aspektas – ekonomikos laisvė. Pagal „The Heritage Foundation“ ir „The Wall Street Journal“ parengtą 2012 metų ekonominės laisvės indeksą Lietuva pasaulyje užima 23 vietą. Mūsų šaliai už nugaros – Vokietija, Prancūzija, Italija ir kitos išsivysčiusios valstybės, apie kurias runkelizmo pasekėjai svajoja su ašaromis akyse. Reitingo šaltinis yra čia.

Nuo mūsų valstybės skolos vienam Lietuvos gyventojui tenkanti dalis – 3,7 tūkstančio JAV dolerių. Šiuo rodikliu mes lenkiame beveik visas Vakarų valstybes. Palyginimui – vienam JAV gyventojui tenkanti valstybės skolos dalis yra 29 tūkstančiai, britui – 26,5 tūkstančio, graikui – 34,1 tūkstančio JAV dolerių. Neįtikėtina, bet vienam japonui tenka daugiau nei 83 tūkstančiai dolerių skolos. Šaltinis yra čia. Štai kaip skolų situacija atrodo žemėlapyje: Valstybių skolos

Pamirškime ekonominius ir finansinius rodiklius, ne vien iš jų statoma gerovė. Lapkričio pradžioje pasirodė ir Jungtinių Tautų vystymo programos pranešimas, kasmet skelbiantis Žmogaus raidos indeksą pagal valstybių išsivystymo lygį. Lietuva jame ir vėl pakilo aukštyn, užimdama 40 vietą bei pirmą kartą patekdama tarp itin aukšto išsivystymo valstybių. Šaltinis yra čia (PDF).

Rudenį paskelbtame Gerovės indekse Lietuvai teko 44 vieta. Nors ši vieta pakankamai aukšta, bet stebina ir kartu erzina tai, kad net indekso sudarytojai pripažino, jog gyvenimo Lietuvoje kokybę griauna „perdėtas pesimizmas“, o ne reali situacija, ir, jei ne tai, vieta galėjo/turėjo būti aukštesnė. Anot jų, Lietuvos ūkis sparčiai auga, bet gyventojai vis tiek yra nepatenkinti šalies ekonomika; komunikacijų infrastruktūra Lietuvoje yra išvystyta geriau nei daugumoje kitų šalių (itin greitas internetas bei mobiliojo ryšio naudojimas), verslo įkūrimo kaštai maži, bet lietuviai vis tiek mano, kad sąlygos verslui yra blogos; pagal švietimo situaciją Lietuva užėmė 31 vietą, bet gyventojai švietimo sistemą laiko prasta; sveikatos apsaugos sistema yra adekvati, o valstybės saugumui nėra didelių pavojų, bet Lietuviai vis tiek jaučiasi visomis prasmėmis nesaugūs. Tai – ne mano nuomonė, o tyrimą atlikusio Londono „Legatum“ instituto išvados. Ką čia ir bepridurti?.. Šaltinis yra čia.

Spaudos laisvės indeksas 2011 metams dar nėra sudarytas, tačiau galime pažvelgti į kitų metų rodiklius. 2009 metais jame užėmėme garbingą 10 vietą, 2010 metais kartu su Danija ir Japonija pasidalinome 12 vietą. Neatrodytų, kad 2011 metais žiniasklaidos situacija mūsų šalyje smarkiai keitėsi; su nekantrumu lauksiu reitingo ir šiemet. Šaltinis yra čia.

Lietuvos interneto greitis yra trečioje vietoje pasaulyje, o Vilnius šioje srityje yra antras iš visų pasaulio miestų. Įdomu, kad dar gruodžio pabaigoje tikrinant šiuos duomenis Lietuva buvo greičiausią internetą pasaulyje turinti šalis, o Vilnius – greičiausią internetą turintis pasaulio miestas. Kiek gaila, bet iš esmės juk ir dabar situacija, švelniai tariant, yra puiki. Šaltinis čia. Pirmaujame lazerių pramonėje. Šaltinis čia. Lietuva yra pirmoje vietoje pagal ES lėšų panaudojimą. Šaltinis čia. Pasaulio ekonomikos forumo sudarytame konkurencingumo reitinge esame 44 vietoje. Šaltinis čia.

Galima vardyti vienokius ar kitokius Lietuvos pasiekimus iki kol pasieksime katarsį ar net išganymą, bet jie visi vis tiek yra tik stiklas. Vargu ar galime jais iš tiesų išmatuoti, kaipgi čia gyvename. Tikrasis matas esame mes patys; tai, kad tiek žmonių nesigėdija prakeikti savo Tėvynės, kuri iš tiesų yra visai padori šalis, rodo, kad kažkas negero su mumis vyksta.

Vis dėlto tai neturėtų trukti ilgai – tie, kuriems koktu čia sėdėti, anksčiau ar vėliau iš Lietuvos išvažiuos, o kiti susiprotės, kad verkšlenimas be pastangų jokių rezultatų neatneša. Kuo toliau, tuo labiau imama suprasti, kad tai, ko sieki, teks pasiimti pačiam, kad niekas pagal paskyrą baldo ar automobilio nesuteiks, kad norint sulaukti teisingumo, derėtų teisingai elgtis ir pačiam, o prieš skundžiantis korumpuota valdžia – pačiam neduoti ir neimti kyšio. Kai tai suvokiama, imama stengtis, o ne verkšlenti.

Kalbant bendrais bruožais, Lietuva yra išsivysčiusi demokratinė valstybė, gerbianti žmogaus teises ir laisves, esanti Europos Sąjungos ir NATO pilnateisė narė. Tokį kelią nuėjome neįtikėtinai greitai – juk vos prieš du dešimtmečius dar buvome pragariškos totalitarinės sistemos dalimi. Ne tik dabartis, bet ir ateitis yra mūsų rankose; sukursime tokią valstybę, kokią norėsime, nes tai yra demokratinė visų mūsų galia. Lietuva bus tik tokia, kokiai jai leisime tapti. Argi ne nuostabus dalykas yra ši galimybė?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

52 komentarai

 1. suomis:

  Vyrukas dar jaunas, matyt nesenai baigė mokslus ir nespėjo apsilaužyti ragų. 🙂 Nieko, praeis. Kaip ir viskas praeina.

 2. rimants:

  tai gerai, kad jaunas- jie LIETUVOS viltis o tokie pesimistai geriau patylekit…

 3. ap:

  Autorius šaunuolis.
  O tai, kad lietuvių aimanoms priežasties nereikia- užtenka, preteksto, liudija ir pirmoji reakcija 🙂 🙁

 4. Valdas:

  (pasikartosiu apie tikrą tiesą, kad visi žinotume. Skaičiai 2011 metų)

  Išlikimui yra būtina veikla. Tačiau …

  Lietuvoje žmogaus veikla yra gesinama valdžios priespauda, kaip baudžiavos laikais. Štai tikrovė apie dvi ES valstybes.

  Anglijoj
  £622 (apie 2500 litų) žmogaus veiklos šių mėnesio pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos asmeninė ir privati neliečiamybė šioj šaly.

  Lietuvoje …
  121,50 lt (apie £30) – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo
  800 lt (apie£200) minimalaus darbo užmokesčio.

  Anglijoj … : )
  (apie £30) 121,50 lt – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo
  (apie £720) 2880 lt ………………. darbo užmokesčio.

  Valdžia Lietuvoje netrukdomai sugeba pasisotinti silpniausiųjų žmonių sąskaita.
  Ar tai yra XXI amžiaus baudžiava Lietuvoje???
  Taip.
  Kas vykdo baudžiavinę priespaudą?
  Visi premjerministrai nuo 2004 metų.
  Visi premjerministrai iki 2004 metų, vadovavę pasiruošimui papildyti ES junginį.

  Ir dabar …
  Lietuva netinkama žmogui gyventi.

  • Kurmis:

   Mano galva, yra tiesiog kvaila lyginti DB ir Lietuvos skaičius ir visa kita. Jau vien dėl to, kas DB vystosi, praktiškai netrukdoma kiek? Kokius 400 metų – be niokojimų, karų ir su ilgalaikiais kolonijų “tręšimais” – kai buvo ekploatuojama pusė pasaulio vien tik DB naudai. O jūs gerbiamasis lyginat vieną prie vieno tokias valstybes. Tai – paprasčiausias profaniškumas. Jei įsivaizdavote, kad per 20 metų Lietuva pasieks DB lygį (kurį DB pasiekė per 400 metų), tai apie jūsų “keistą” logiką – patyliu. Jei ką ir galima lygint 1:1, tai nebent valstybes turėjusias vienodą startą, nebent su kokia Estija ar (ir tai tik pritempinėjant) su Čekija.
   Nes, pagal tamstos logiką, tuos jūsų skaičiukus palyginimui galima surašyti, pvz:
   Lietuvoje:…
   Somalyje:…..

   Ir kokį “palyginimą” mes gausime? Absurdišką? Tai ir lyginkit obuolius su obuoliais…

   • Valdas:

    Europos Sąjungos (ES) bendrijoj būdami neklaidžiokim po Somalį.
    Žmonės skaičiuoja lygina išvažiuoja.
    Kurmi, džiaugiesi kai Lietuva tuštėja?
    Kol ES bus skirtingos veiklos sąlygos žmogui, bejėgiškai stebėsim emigraciją.
    Prisijungdami prie ES, žmonės tikėjosi vienodų sąlygų elementaraus savojo (šeimos) gerbūvio kūrimui.
    Patariu atidžiai perskaityti užrašytus skaičius ir įsisavinti juos kaip daugybos lentelę.

    • Valdas:

     … ir dar.
     Palyginimui parašau kelis skaičius 2011 metų kovo mėnesio.

     Kilogramas cukraus Anglijos parduotuvėse kainuoja
     68 pensai (2 litai 64 centai)

     Litras pieno Anglijos parduotuvėse kainuoja
     55 pensai (2 litai 14 centų).

     Kilogramas miltų Anglijos parduotuvėje kainuoja
     52 pensai (2 litai 2 centai)

     Litras dyzelino Anglijos (BP) kolonėlėse kainuoja
     £1.43 (5 litai 56 centai)

     *************** *************** *************** *************** ************
     Žmogaus darbo valandos minimalus atlyginimas Anglijoje
     £5.93 (23 litai 26 centai)
     *************** *************** *************** *************** *************
     (Tai yra metų senumo skaičiai)

    • Artūras Gotautas:

     Gerbiamas Valdai,ne daugybos “lentelę” reikia įsisavinti,o būtent dalybos “lentelę”..
     Bet kuris skaičiuojantis verslininkas pasakys,kad ne daugyboje,o dalyboje verslo-gerbūvio šaknis.. 🙂
     ES taisyklės ne visur vienodos,gaila,bet tokia jau ta begėdiška “sistema”..Pavyzdžių yra daugybė,bet juk pradedam kiekvienas nuo savo kiemo..
     Posakis Mums Visiems : Nesirūpink sniegu,ant kaimyno stogo,kol paties slenkstis nenuvalytas.. 🙂

     • Valdas:

      Gerą mintį užgriebei apie dalybas versle.
      Lietuvos valdžia sukūrė tokias basibaisėtinas sąlygas, kai versle labiausiai yra apdalintas (apiplėštas) silpniausiasis žmogus (darbininkas). Vienintelė priemonė silpniausiajam apsiginti nuo plėšikiškos valdžios yra neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD). Jei žmonės nesusiorganizuoja vieningai kovoti už elementarų savo gerbūvį – bėda.
      Dar didesnė bėda kai Lietuvoje reikia kovoti su Lietuvos valdžia, apsaugant savo žmogiškąjį gerbūvį.

    • Kelmutis:

     Ir vėl. Tai tik sakiau. KĄ JŪS LYGINAT???? Ir kaip jūs įsivaizduojat, įmanoma pasiekti DB lygį per 20 metų???? Žmonės lygina..Taip, bet nereikia demagogijų. Kuri buvusi post sovietinė šalis, dabar esanti ES gyvena kaip DB???? Ar bent labai arti to? Nė viena. Tai faktas. Nei Čekija, nei Slovakija, nei Estija, nei Rumunija, nei Lenkija…..Taip kad sakau – neužsiimkit primityviom demagogijom, pilant vandenį ant tų skaičiuotojų ir lygintojų malūno ir toliau keliant paniką.
     Net tos postsovietinio bloko šalys, kurios negyveno už geležinės uždangos – Čekija, Slovėnija ar pan. ir galėjo net “prie sovietų” važinėti po “kapstrana’s”, patyrė nemažo lygio emigraciją, tik žymiai anksčiau, nei mes.
     Be to, kažkaip, gerbiamasis, pamirštat ir geopolitinę valstybių situaciją – kad kokia Estija yra absoliučiai ir visiškai susijusi su Suomija, ar kokia Slovėnija, kuri šalia turi Austriją ar Italiją. O Lietuva? Vargšė Latvija, gudai, rusai ir Lenkija…

     Tai nereiškia, kad galima pateisinti mūsų buvusias ir esamas valdžias, ar padarytas (tyčia ar netyčia) klaidas, tačiau, kaipa sakiau – neužsiimkit demagogija, lygindamas Lietuvą su ketvirta ar penkta didžiausia ir stipriausia ekonomika PASAULYJE….

     • Valdas:

      Lietuvos gyventojų išsivaikščiojimas yra Lietuvos valdžios neįgalumo pasekmė.
      Lietuvoje savanaudiškų partinių gaujų neįgalumas yra nesugebėjimas Lietuvos ūkio prilyginti (priderinti) Europos sąjungos bendrijos žmogaus ūkinės veiklos standartams.
      Kylant maisto daiktų kainoms Anglijoje, vietinė valdžia savarankiškai padidina NPD žmogui.
      Lietuvoje negailestingai kylant kainoms NPD lieka nekintamas. Tai reiškia kad …
      Kasmetinis vienodo dydžio žmogaus veiklos brangstančio derliaus aruodas apmokestinamas kaskart vis didesne duokle valdžiai. Apiplėšiant patį silpniausiąjį žmogų. Todėl neišvengiamai tenka (išsi)kovoti NPD. Apgailėtina, kai tenka kautis (įrodinėjant akivaizdžią tiesą) su mūsų pačių išsirinktąja valdžia.
      Kelmuti,
      jei nesidžiaugi vis labiau tuštėjančia Lietuva, prisidėk prie veiklos (su)derinti tik vieną dydį NPD su ES esančiu. Kad visi norintys gyventi savo namuos Lietuvoje, turėtų viltį sugrįžti.
      Primenu, metinis NPD žmogaus veiklai Lietuvoje turi būti apie 34000 litų, nuo balandžio : )

      • Kurmis:

       Na, aš dirbu tai – ką moku. Ir nesistengiu dikutuoti temomis, kuriose orientuojuosi ne taip stipriai. Šnekant apie emigraciją – tai būtent emigruojantieji ir jų šeimos turi tuo užsiimti, ką jūs siūlot. Jei turit stebuklingų receptų, kaip pasiekti DB lygį per kelis metus – pateikite, bus įdomu. Be to , stengtis padaryti Lietuvą tokią, kad kažkas TEIKTŲSI į ją grįžti – ne mano tikslas. Mano tikslas ją pa(si)daryti tokią, kad man nereiktų išvažiuot ar mano vaikams, bet tikrai ne dėl kažko, kas moka mokesčius kitose šalyse ir kelią jų ekonomiką.

 5. vytauts:

  gera ans cia rasa 🙂 normali valstybe esam. gal tam, kad labiau save pazint ir kartu ivertint, reik pamatyt kaip gyvena pvz afrikoj ar azijoj. o keliaudami nepamirskime, kad kiekvienas esam Mazais Lietuvos Ambasadorius ir palikim gera ispudi apie save.

 6. Valdas:

  Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD)
  ž m o g u i Anglijoje 2010 – 2011 metams buvo:
  £6,475.00.

  Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD)
  ž m o g u i Anglijoje 2011 – 2012 metams:
  £7,475.00 (apie 31000 litų).

  Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD)
  ž m o g u i Anglijoje 2012 – 2013 metams bus:
  £8,105 (apie 33600 litų).
  Nuo 2012 balandžio

  Maisto ir daiktų kainos Lietuvoje ir Anglijoj yra panašios.
  Drabužiai Lietuvoje dar ir brangesni nei Anglijoj.
  Taigi …
  Kylant daiktų kainoms Anglijoje, didėja MNPD žmogui.

  Ar yra gerbiamas silpniausiasis žmogus Lietuvoje?

 7. Valdas:

  ir dar. Siūlau žinoti vieno žmogaus (žemdirbio) beviltiškumo klyksmą, kurį perskaičiau šiandien. Nors tai yra visų darbščių žmonių tikra kasdienybė. Cituoju

  “UŽKNISO!!!
  Turim tokį nedidelį ūkelį (na, būtų galima priskirti prie vidutiniokų). Kadangi iš prigimties nesame darboholikai, nusprendėm pasisamdyti porą darbininkių, o kadangi iš prigimties bailiai, tai ir įdarbinom oficialiai. Žodžiu, tapome buožėmis. Užsidirbam sau, gelbėjam du iš darbo biržos, šiek tiek padedam vaikam, iš mokamų mokesčių išlaikom gal dar porą pensininkų, paremiam pieno magnatą Trumpą ir šiaip neprašom iš valstybės jokių pašalpų. Šiais sunkiais mūsų šaliai metais mažų mažiausia turėtų užkabinti medalį. Deja… Jei kas galvojat darbinti žmones, pirma susipažinkit su reikalavimais. Ar jūsų žinios ir išsilavinimas bus pakankamas, kad sutvarkytumėt krūvą (!!!), DIDELĘ KRŪVĄ (!!!) popierių. Aišku, galėsit pasisamdyti tada dar porą specialistų, kad tvarkytų buhalteriją ir kitą dokumentaciją (dabar aš pradedu suprasti kam buvo reikalinga tiek specialistų kolūkyje). Jeigu jūsų ūkelis tik bus pajėgus tiek išvežti. O jei ne… Oficialiai nesamdydamas rizikuoji, kad kaimynai paskųs. Bet jie gali ir nepaskųsti, čia kaip sutari su kaimynais. Bet jei jau įdarbinai oficialiai, tai tikrai tikėkis komisijos, kad patikrins darbo saugą (apie 15 įvairiausių instrukcijų, tiek pat , o gal ir daugiau žurnalų, dar 20-30 visokių valstybės ir tavo paties įsakymų). Jei tavo kompetencija pakankama, arba pakanka pinigų, tai gerai. Bet jei turi tiek kompetencijos ar pinigų, tai pagalvok, ar verta vargti ūkelyje, ar galėtum kur geriau susirasti. Tai čia tiems, kurie samdo darbuotojus. Bet nepulkit džiaugtis ir tie ūkininkai, kurie vargstat patys ir šviesios dienos nematot. Atvažiuos ir pas jus. Gyvulių gerovė, veterinarija, gamtosauga, darbo inspekcija, mokėjimo agentūra (dabar ne tik laukus tikrins), mokesčių inspekcija. Sako jų yra per 100.
  Primenu, jei esi ūkininkas ir gauni išmokas už pasėlius ir dažytą dyzeliną, neužmiršk, kad reikia vesti tavo turimos kuro talpyklos žurnalą (jame užsipylęs į traktorių nurodyk datą, valandas ir minutes, kiek užpylei ir kiek liko litrais ir kilogramais (prie 15 laipsnių temperatūros)), mėšlo iškratymo žurnalą (į kokius laukus išveži), kur padedi silosavimo plėvelę, panaudotus tepalus, akumuliatorius ir net tepaluotus skudurus. Ir dar. Jei vartai kaimynui šieną ir atvažiuoja nepažįstami žmones, sakyk, kad tavo pieva, tavo šienas, tavo traktorius. Kitaip apmokestins tave ir tavo kaimyną. Čia tas paslėptas milijardas iš šešėlio.
  Jeigu dar yra manančių, kad žemės ūkyje nereikia aukštojo mokslo, pasakysiu – nesąmonė! Tu turi būti vadybininkas, ekonomistas, zootechnikas, mechanikas, agronomas, veterinorius, gamtosaugininkas, žemėtvarkininkas, buhalteris ir, svarbiausia, teisininkas. Ir neužmiršk skaityti valstybės žinias. Nes nežinojimas neapsaugo nuo atsakomybės.
  SĖKMĖS, ŪKININKE! “

 8. Smūgiai Tautininkams:

  Išplėšta iš konteksto:

  Eksportas augo, bet kur IMPORTO KREIVĖ???? Jis dar daug didesnis už eksportą ir tai reiškia, kad konservų IR socdemų paskolinti 40 milijardų IŠKELIAVO iš Lietuvos .

  Perskirstymas viduje BAISUS:

  Jeigu anksčiau per metus atsirasdavo 30 – 40 milijonierių per metus, tai 2010 – 273 milijonieriai. O TAI REIŠKIA, KAD BOMŽŲ IR EMIGRANTŲ PADAUGĖJO STAIGIAI.
  Pabaigai:
  Prieš rinkimus visi tampa patriotais ir socialistais. Net liberalai bus socialistai, nes kitaip nieko nepasieks. Tačiau tai nenuoširdu. Patriotu reikia būti visą laiką, nebijoti aukotis, rizikuoti. Grėsmę kraštui daugelis įsivaizduoja kaip tankų puolimą, bet blogi valstybės sprendimai arba nepriimti būtini sprendimai kartais gali būti ne mažesnė grėsmė.

 9. Smūgiai Tautininkams:

  Nukritus 15 proc. 2008 metais, po to 6 proc. augimas . Juokinga.
  Visą ekonomiką sugriaukim. Tai po to pagaminsim ką nors ir bus 20 -50 proc. augimas – didžiausiais pasaulyje.

  Tas pats su BVP skaičiavimais.

 10. Smūgiai Tautininkams:

  SIEKIANT OBJEKTYVUMO:

  NURODANT VALSTYBĖS SKOLĄ VIENAM GYVENTOJUI REIKIA NURODYTI KIEK TA VALSTYBĖ PASKOLINUSI KITIEMS. PAVYZDŽIUI:

  JAV gyventojui tenkanti valstybės skolos dalis yra 29 tūkstančiai JAV DOLERIŲ. Bet kitos valstybės pasiskolinusios iš JAV ir PLIUSAS tenka gal 60 tūkst JAV dolerių vienam JAV gyventojui. Be to reikia žiūrėt kiek tie JAV gyventojai laiko bankuose indėlių?

  O pavyzdžiui ekonominės laisvės indeksas, tai ne kas kita kaip rodiklis, rodantis ar kitos valstybės, GLOBALISTAI pakankamai lengvai gali APIPLĖŠTI TĄ ŠALĮ (Lenkijos strateguotojų nuomonė).

 11. Smūgiai Tautininkams:

  Jei norim objektyvumo, tai reikia žiūrėti užsienio prekybos deficitą (kiek perki kiek parduodi kaip šeimoj). Rytų Europai skaičiuojama, kad vidutiniškai 20 tūkst. dolerių užsienio prekybos deficito – prarandama 1 darbo vieta ir ji atitinkamai sukuriama kitoje šalyje.

  • Kurmis:

   Taip, tada reikia skaičiuoti ir reimportą ir reeksportą. Nes tai, kad importas didelis, kaip minėjau, gali reikšti kelis dalykus – ir abu jie nėra blogi.

   • Smūgiai Tautininkams:

    Sutinku . Reikia įvertinti viską, bet netriūbyti vien apie eksportą.
    Paaiškinsiu elementariai:
    Jeigu surenkam troleibusą įsiveždami detales, tai LABAI GERAI, nes nereikia pirkti. Jeigu jį dar ir parduodame, tai DAR GERIAU. Net jeigu įsivežam grybus , juos supakuojam ir parduodam, tai irgi GERAI.
    Bet jeigu įsivežam prastos kobybės pieną, mėsą, obuolius, batus o savo karves, kiaules, obelis išpjaunam, Lituaniką subankrotinam, tai LABAI BLOGAI.
    Ir dėl to Lietuvos UŽSienio prekybos DEFICITAS NEIGIAMAS.
    Pasimokykit iš Lenkijos, jei nesumastot.

    • Kurmis:

     Matot, net dalų to, ką įsivežam (obuolius, pieną ar kalakutus), dar nereiškia, kad jų neperdirbę neišvežam į Rusiją ar kitaip neeksportuojam. Kita problema – kad stambių ūkių nebuvo (buvo kolchozai ir sovchozai), taip kad net esamiems ūkininkams reikėjo realiai pradėt nuo 0 – skirtingai net nuo Lenkijos, kur privatūs (ir nemaži) ūkiai buvo ir gyvavo. Taip – Lituaniką, Inkarą galbūt reikėjo modernizuoti (nes turi būt kokybė, o su Maximos lygio kokybės, bet aukštomis kainomis konkuruoti neįmanoma) ir paleisti į rinkos ekonomiką – bet buvo pasirinktas “kitas kelias”. Kita vertus, Audimas, UT, baldų pramonė visa nebankrutavo, dirba ir eksportuoja (nes vidaus rinka yra apgailėtina). Žemės ūkis kita, skaudi problema. Kaip ir žvejybos ūkis.

     • Smūgiai Tautininkams:

      Tai ir žiūrėkims “skaudžių problemų”. Galima užsienio prekybos deficitą žiūrėt pagal ūkio šakas net ir pagal konkrečias įmones ir priimti sprendimus. Priešingu atveju išvažiuoja mūsų emigrantų uždirbti pinigai, pasiskolinti pinigai ir t.t. Jeigu jie suktusi vidaus rinkoje, tai kokios algos būtų kitų šalių atžvilgiu???

 12. Kažin:

  “Kokia tauta, tokia ir valdžia?”, – kažin! Greičiau sakyčiau yra atvirkščiai – kokia valdžia, tokia tauta. Juk žmonės bėga nuo Lietuvos valdžios, o ne atvirkščiai – valdžia bėga nuo jų. Taigi, Lietuvoje, autoriau, yra taip, kad pagal valdžią ir žmonės – pagal Jurgį ir kepurė, o ne atvirkščiai. Kokia valdžia, tokie tegali būti ir jos valdomi žmonės. Priežastį autorius sukeičia su pasekme.

 13. janušonis evaldas:

  Jaunuolis teisus makroekonomine prasme,problemos kitur….

 14. Smūgiai Tautininkams:

  Pusę tiesos yra beveik melas?
  Nurodai eksporto kreivę, tai rodyk ir importo kreivę ir užsienio prekybos deficitą. Tada bus beveik visas vaizdas. Jaunuoliui reikia tobulėti, bet gerai, kad domisi.

 15. Tautininkas:

  1. Kodėl komentatorius užsikabinęs etiketę – “Smūgiai tautininkams”?
  Ne “liberalams”, kurių vedlys sako, kad dirbti už 5 tūkst. litų per mėnesį gali tik idiotai ir vagys. Kad jie “ne idiotai ir ne vagys”, įrodo pati didžiausia jų šutvės gauta “paramos” iš verslo suma, kaip tik prieš priimant draudimą teikti tokią paramą. Taigi pinigų balsams nuspirkti jie jau turi.
  Ne “kailio vertimo specialistams – TSKP-LKP-LDDP-LSDP – kurie, ramiai iškeliaudami ketveriems meteliams į užtarnautą poilsį – opa-opa-opoziciją (nes dabar jų “reitingai” aukščiausi, taigi jie sugrįš į poziciją)
  Ne TS-KD-istams, kurie prarijo politinių kalinių ir tremtinių sąjungą, demokratus, krikščionis demokratus ir t.t., kurie iš savo gretų šalina kiekvieną, kuris išdrįsta pasakyti, kad jų į atsakingas pareigas deleguotas asmuo yra sukčius ir jau tiek “prisidirbo”, kad toliau joį ten laikyti nebegalima (tokio mero Navicko atvejis).
  Ne “darbo partijai”, ne “Liaudies partijai”, ne išdavikų “Frontui”, bet kažkodėl tautininkams???
  Tai kaip čia išeina? Mes tik norime suteikti tuos, kuriems rūpi ir tautos dabartinis išgyvenimas ir ateitis. Juk mes – net ne partija, o SĄJUNGA. Ateikite visi, kurie tikrai norite prisidėti, o ne tik rėkauti, kaip dabar blogai, o bus dar blogiau.
  Kokios valdžios nori? Rusiškos, vokiškos, lenkiškos, amerikoniškos (United Fruit Company ir pan.), angliškos, švediškos… O gal vis tik lietuviškos? Jei taip, tai padėk ją sukurti. Prisidėk pozityviais siūlymais, kuriuos pats kartu įgyvendinsi būtent ČIA – LIETUVOJE. Juk kitos Lietuvos nėra ir niekur nebus.
  O Valdo tik norėčiau paklausti, su kuo lygini? Ar mūsų starto pozicija tokia, kaip Anglijos arba JAV? Kai kas nors klausia, kada mums mokės “europinius atlyginimus, tada iš čia nevažiuosime”, atsakykime, ar jau turime sukūrę “europinę ekonomiką”. Tai galų gale kurkime ją. Demaskuokime vagis, pradėkime patys laikytis įstatymų, o korupcinius aktus, šiandien vadinamus įstatymais, skubiai šalinkime. Galų gale, nors “bambalių” ir nuorūkų per savo automobilio langą nebemėtykime ant šventos Lietuvos žemės.
  Sutinku, kad autoriui galima siūlyti papildyti duomenis (importas, asmens mokesčių dydis, darbo valandos įkainis, išpūstas biurokratizmas, apie kurį labai taikliai paminėjo ūkininkas ir t.t.), tačiau juk pirmiausia pasakykime jam ačiū, kad parodė ir tai, kas jau yra teigiamo. Gal kas nors čia žinote, ką teigiamo yra nuveikę mūsų išradėjai, kokie yra mūsų socialinių mokslų ir kultūros atstovų pasiekimai? Gal prisidėjote, kad apie juos sužinotume pirmiausia mes patys, o o paskui ir kiti, kitos valstybės? Gal niurgzliai bent žinote, kur gyvena stipriausias pasaulio žmogus (jau ne vieną kartą iškovojęs šį vardą)? Ar jums dar nenusibodo savinieka?

  • Smūgiai Tautininkams:

   Sutinku su viskuo, bet norėčiau paaiškinti ir papildyti:
   “Smūgiai tautininkams” pasirinkau norėdamas atkreipti dėmesį, kad tautininkams jau smūgiuojama tiek dėl problemų su Lietuvos lenkais, Lenkija, tai yra norima parodyti, kad ne tautininkai, o TS- LKD šią problemą mato ir sprendžia. O kaip iš tikro:
   Vien 2012 metais jie pasisakė (o darbai priešingi):
   A. Kubilius: „Mums neimponuoja toks didumas. Matėme didesnių“. Ir perspėjo, kad diktatas mus veikia neigiamai.
   Prof. V. Landsbergis: „Per jėgą nieko su mumis nepadarysit“.
   A.Ažubalis: lenko kortos siejimas su Lietuvos priklausomybe SSRS – nesusipratimas
   A.Ažubalis apie santykius su Lenkija: mums nereikia „vyresniojo brolio“

   Ir štai sausio 17- 19 priėmė Mokslo ir studijų įstatymo pataisą, kuria įteisino VALSTYBINĮ FINANSAVIMĄ LENKŲ UNIVERSITETUI (studijų krepšeliai, socialinės stipendijos, paskolos ir kt.). G.Songaila siūlė pataisas, kad tai nebūtų įteisinta, deja jos nebuvo palaikytos.
   Ir to galima vardinti daug.

   Ačiū, kad parašė ir pradėjo diskusiją.

  • Valdas:

   Tai galų gale kurkime Lietuvos ūkį su tvirta žmonių tautine savimone.
   Darykime, kad Lietuvoje (ir Europoje, …) būtų perkama Lietuvoje surišta šluota (ne Kinijoj).
   Darykime, kad Lietuvoje (ir Europoje, …) būtų perkamos Lietuvoje užaugintos gėlės (ne Olandijoj).
   Darykime robotus, stakles, automobilius.
   Auginkime maistą statykime namus, kad nebūtų pusbadžių benamių.
   Kurkime sąlygas žmogui šeimos bent elementarų gerbūvį daryti.
   Bent jau pradėkim kalbėti ir sutartinai organizuotis šia kryptimi.
   Žmogus su tvirta tautine savimone – sveikintinas.
   Tautininkas, Lietuvos ūkio tikrasis šeimininkas – sveikintinas.

 16. Pirmausia išsimėškite...:

  Matyt, pirmiausiai, Tautininke, reikėtų paaiškinti, kaip, neturint “europinės ekonomikos”, atsirado kainos net aukštesnės už “europines”, kieno čia “sugebėjimais” tas atsirado. Kodėl nevelkami į dienos šiesą tie, kas turi viešai prisiimti atsakomybę už tokias kainas ir dingti iš politinės arenos. Kur tai, kodėl nei viena ar kelios iš partijų to nepadaro, bet ruošiasi lyg niekur nieko “tūpti” vėl į Seimą, užuot kiūtinus pabrukus uodegą į pakampę… Pirmiausia išsimėškite tie, kurie biudžeto pinigus ėmėte už šiuos darbelius, su jumis dirbti kartu savigarba neleidžia.

 17. Rytas:

  Kita tema:
  O ar gerai, kad naftos, asfaltų ir jau dujų paieškos rinka perduodama iš RUSŲ TIK LENKAMS:
  Delfi yra straipsnis:
  Lenkijos „Lotos“ bendrovė Lietuvoje žvalgysis skalūninių dujų.
  Per Lietuvos lenkų radiją kalbėjęs Lotos vadovas davė suprasti, kad kai lietuviai dirbs lenkui, tai ir tautinių mažumų problemos spręsis. Taip pat sakė, kad jie savo išsivystymu atsilieka nuo Vakarų kompanijų.
  Be to jis pasakė, kad labai jau bendrauja su Achemos grupe.

 18. Algirmantas:

  Kaip dažniausiai vis žmonės kaltina valdžią, kad ji to ar ano nepadarė, o ką jūs patys esate padarę, kad ta valdžia nuo pat nepriklausomybės pradžios nedarytų nesamonių? Nes po nepriklausomybės atgavimo valdžia patraukė savo keliu piliečiai savuoju, nes piliečiai galvojo ,kad valdžia bus sĄžininga ir piliečiais pasirūpins, bet patys piliečiai nepagalvojo, kad ir jiems reikia dalyvauti valtybiniame gyvenime, o ne tik domėtis ir dalyvauti savo tik savų interesų rate. O dabar turim ką turim tik mes patys galim viską ir ištaisyti, nes viskas mūsų rankose. Čia vis dejuoja ir skundžiasi dauguma, o kas nuo to pasikeis, o gi niekas. Laikas keltis ir eit tvarką daryti…

  • Smūgiai Tautininkams:

   Sutinku. Kur eit kas vedlys?

   • Algirmantas:

    Va ta ir bėda, kad nebemokame susiburti vieningai kaip kadaise darė protėviai ir išsirinkti vedlį ar vedlius, nes kai kas pasistengė seniai labai seniai mūsų tautą suskaldyti ir valdyti, tad reiktų vėl pernaują išmokti susiburti ir bendruomeniškai visatai padaryti, bet čia tik liks greičiausiai tik mano šnekos, nes daugumai sunku šiknas pajudinti tik ir laukia ,kada kas už kurį kažkątais nuveiks….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė