Užsienio reikalų ministerijoje bus pristatyta studija apie Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimą (0)

Lietuva Latvija/nuotr. K.VanagasSausio 20 d. 14 val. Lietuvos Užsienio reikalų ministerijoje (URM) pristatoma studija apie Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo perspektyvas. Parengė Lietuvos ambasadorius Neris Germanas ir Latvijos ambasadorius Albertas Sarkanis.

„Rengdami dokumentą pastebėjome, kad jau vien mūsų dėmesys sukėlė papildomą susidomėjimą mūsų valstybių santykiais, atskleidė kai kurias naujas problemas. Be to, sukaupta patirtis ir žinios praplėtė akiratį ir sustiprino įsitikinimą, kad dvi baltų tautos – lietuviai ir latviai – turi ne tik bendrą istorinę praeitį, turiningą dabartį, bet ir bendrą ateitį“, – teigia pranešimo autoriai.

Šia studija siekiama pateikti įvairiapusį ir platų dvišalių santykių paveikslą: bendrais bruožais įvertinti istorines ir dabarties realijas, tolesnio bendradarbiavimo galimybes ekonomikos, energetikos, transporto, turizmo, švietimo, kultūros ir kitose srityse. Pranešime taip pat pateikiami pasiūlymai dėl Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo stiprinimo.  Vienas iš svarbiausių studijoje siūlomų dalykų – bendra informacinė erdvė ir lietuvių kalbos plėtra Latvijoje, o latvių kalbos – Lietuvoje.

Rengdami pranešimą autoriai naudojosi Lietuvos ir Latvijos ministerijų šiam tikslui specialiai išsakytomis nuomonėmis bei pasiūlymais, rėmėsi informacija gauta per autorių susitikimus su pasienio savivaldybių atstovais, verslo, kultūros ir visuomenės veikėjais. Taip pat atsižvelgta į svarbius oficialius dokumentus, nubrėžiančius abiejų valstybių ir visuomenių vystymosi strategines kryptis.

Po pristatymo vyks diskusija, kurioje dalyvaus Lietuvos ir Latvijos diplomatai, politologai, istorikai, valstybės institucijų ir organizacijų, akademinių įstaigų atstovai.

Pranešimo rengimą praėjusių metų pradžioje Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrų Audroniaus Ažubalio ir Girčio Valdžio Kristovskio pasiūlymu inicijavo premjerai Andrius Kubilius ir Valdis Dombrovskis. Šia iniciatyva kartu pažymimas abiejų valstybių diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmetis.

Kategorijos: Lietuvoje, Mes baltai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė