Sveikiname režisierių Rimą Tuminą su pirmuoju 60-čiu! (6)

Rimas Tuminas | vakhtangov.ru nuotr.

Rimas Tuminas

– Kiek duotumėte Rimui Tuminui?
– 60.
– Ko?
– Metų.
– Ką Jūs sakote? Juk jis atrodo nepalyginamai jaunesnis!..

(Iš nugirsto pokalbio Maskvoje, tarp J.Vachtangovo teatro darbuotojų).

Pasirodo R.Tuminas ne tik atrodo, bet ir yra 57-rių. Tai kodėl sausio 20 d. gimtadienį švenčiantį  pasaulinio teatro šviesulį Rimą Tuminą šiandien visi kaip pamišę puola sveikinti su 60-mečiu?

– O Dieve! Iš tiesų man dar ne 60, o 57-eri. Po karo visi norėjome būti vyresni, todėl tėvas, kad anksčiau galėčiau gauti darbą, dokumentuose pakeitė mano gimimo datą. Juk melas visada gražiau už patį gyvenimą… – šūkteli R.Tuminas paklaustas „15min“ žurnalistės A.Domeikaitės – kodėl oficialūs dokumentai rodo apvalią datą, o maestro vis dar nėra apvalus…

Atrodo, kad garbiajam Rimui Tuminui ribos tarp teatro ir gyvenimo jau nebėra. Teatro scena seniai tapo gyvenimu, o gyvenimas pačiu tikriausiu teatru. Ir abejose scenose Jis lieka neabejotinai talentingiausiu režisieriumi.

Sausio 20 d. Valstybinio akademinio J.Vachtangovo teatro meno vadovo ir režisieriaus Rimo Tumino režisuojamo spektaklio „Rimui Tuminui 60“ generalinė repeticija – puikiai pavyko!

Premjeriniame spektaklyje Premjero vaidmenį talentingai atliko Rusijos Premjeras Vladimiras Putinas. Labai gerai pasirodė ir 2 kultūros ministrai – Aleksandras Avdejevas (Rusija) bei Arūnas Gelūnas (Lietuva), o ir visi antro plano aktoriai.

Premjeros kulminacija tapo įtaigūs Premjero Vladimiro Putino žodžiai, skirti garbiajam Režisieriui:

„Jūs nuėjote ryškų profesionalų kūrybinį kelią, ir įnešėte svarų indėlį į šiuolaikinio teatro plėtrą tiek savo tėvynėje Lietuvoje, tiek ir Rusijoje. Dėl jūsų režisieriaus talento ir sugebėjimo sukurti bei palaikyti kolektyve aukštą kūrybinę dvasią garsusis J.Vachtangovo teatras naudojasi užtarnautu publikos pripažinimu. Savo plačiu įdomiu repertuaru ir garsiomis premjeromis šis teatras praturtina kultūrinį mūsų sostinės gyvenimą.“

Nepriekaištingai savo vaidmenį atliko ir Lietuvos Kultūros ministras Arūnas Gelūnas pabrėžęs, kad:

„Lietuvos ir viso pasaulio teatrinė kultūra šiandien neįsivaizduojama be teatro režisieriaus, pedagogo Rimo Tumino vardo. Pastatyta virš keturiasdešimt spektaklių. Jo darbai rodomi įvairiose pasaulio teatrų scenose: Europoje, JAV, Pietų Korėjoje, Kolumbijoje, Meksikoje. Daugelis spektaklių pelnė įvairius prizus ir apdovanojimus tarptautiniuose teatrų festivaliuose.

Savitos ir neįprastos kūrinių interpretacijos, gyvas veiksmas scenoje, gilus ir jautrus psichologinis aktoriaus pažinimas, sugebėjimas parinkti, atrodo, tik jam vienam tinkamą vaidmenį – visa tai Didžiojo Meistro bruožai, kurie į sales sukviečia tūkstantines žiūrovų minias ir spektaklio kalba tampa suprantama ir teatralui, ir eiliniam mėgėjui…“

Tad, Meistre, leiskite,  ir mums nors vienoje vietoje įsiterpti į šį Jūsų talentingą spektaklį, ir pasinaudojus demokratija, išsakyti bent vieną kritinę pastabą:

„Gerbiamas Rimai Tuminai, Jūs esate stulbinančiai puikus Režisierius, tačiau, deja, blogas aktorius. Jums, kaip Režisieriui, dar teks gerokai padirbėti su savimi kaip aktoriumi, kad sugebėtumėte suvaidinti tikrą įtikinamą 60-metį. Tam turite – 3 metus. Tad linkime kūrybinio ryžto, sveikatos, darbuokitės, tobulėkite, lavinkitės ir nebandykite mūsų nuvilti rytoj kaip režisierius, taip kaip nuvylėte šiandien kaip aktorius.“

Nuoširdžiai Jūsų,

Spektaklio premjeros belaukiantys

Visi Alkas.lt scenos darbininkai

Kategorijos: Menas, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė