ES valdžia kaltina Vengrijos premjerą diktatoriškumu, o Lietuvos – gina (3)

Viktoras Orbanas | blogs.ft.com nuotr.

Viktoras Orbanas | blogs.ft.com nuotr.

Sausio 18 d. Europos Parlamente vykusiose audringose diskusijose Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas buvo kaltinamas demokratijos varžymu ir autoritariniu  valdymu. Kai kurie įtūžę europarlamentarai Vengrijos premjerą leido sau palyginti su buvusiu Kubos diktatoriumi Fideliu Kastro arba Venesuelos prezidentu Hugo Čavesu (Chavez).

V.Orbanas bandė apginti savo vyriausybės sprendimus sakydamas, jog gina „krikščioniškąsias ir šeimos vertybes“ bet pažadėjo peržiūrėti ES viršūnių ginčijamus teisės aktus ir pakeisti daugiausiai ginčų keliančius įstatymus.

Tačiau po diskusijų vykusioje spaudos konferencijoje Vengrijos premjeras sakė, kad neleis iš išorės nustatinėti kokia turi būti jo vyriausybės politika.

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius vertindamas Europos parlamente vykusias diskusijas dėl Vengrijos Konstitucijos pataisų sakė nematantis pagrindo smerkti Vengriją:

„Konstitucijoje labai ryškiai pabrėžtas Vengrijos įsipareigojimas tradicinėms, krikščioniškoms Europos vertybėms, tradicinei šeimai, gyvybės apsaugai. Šias nuostatas visada labai aštriai kritikuoja Europos kairieji, matydami tokiose nuostatose labai ryškias dešiniąsias, konservatyviąsias idėjas. Skirtingų idėjinių vertybių paskatinta Europinė diskusija neturėtų mūsų paversti neobjektyviais situacijos vertintojais. Aš mačiau, kaip buvo smerkiamas Italikos kandidatas į eurokomisarus dėl to, kad išdrįso išsakyti dešiniąsias vertybes, ir sukilo visa kairioji pusė, dėl to Italija turėjo jo kandidatūrą atšaukti. Esu matęs ir kitų panašių smerkimų, dėl to į tai žiūriu šiek tiek ramiau“, – sakė A.Kubilius.

A.Kubilius išsakė pritarimą sausio 18 d. grupės Lietuvos Seimo TS-LKD narių Seime įregistruotai rezoliucijai, kurioje Europos Sąjunga kaltinama Vengrijos, neseniai priėmusios prieštaringai vertinamas Konstitucijos pataisas, suverenumo ribojimu.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė