TS-LKD frakcijos nariai remia Vengrijos laisvą apsisprendimą keičiant Konstituciją (10)

alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Sausio 18 d. Seime buvo įregistruota rezoliucija, kuria remiamas Vengrijos siekis pakeisti dar 1949 m. komunistinio režimo valdymo metais priimtą Konstituciją ir taip nutraukti ryšį su svetimo okupacinio režimo prievarta primestu palikimu.

Dokumentą pasirašę dvidešimt penki Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) nariai išsakė palaikymą vengrų siekiui puoselėti kultūrą ir savo unikalią kalbą ir pasiūlė Vyriausybei ir Prezidentei griežtai nepritarti viršvalstybinių Europos Sąjungos institucijų ar atskirų ES valstybių narių iniciatyvoms riboti vengrų tautos suverenumą ir neleisti išlaikyti  tas Vakarų šalių socialines normas ir praktikas, kurios jiems atrodo vertingos.

„Europos integracijos procesas negali kėsintis į nacionalinės valstybės pamatus, o turi skatinti tautų ir kultūrų susikalbėjimą, pagarbą viena kitai ir padėti joms siekti gerovės, o ne primesti nepriimtinus ir Europos tautoms svetimus gyvenimo principus. Europos integracija negali būti nukreipta į dirbtiną Europos valstybių ir tautų socialinę ir kultūrinę niveliaciją“, – įsitikinęs vienas rezoliucijos iniciatorių Seimo narys Paulius Saudargas.

Rezoliucijos rengėjai palaiko naujoje Vengrijos Konstitucijoje skelbiamą nuostatą dėl senaties netaikymo nusikaltimams žmoniškumui, kurie buvo įvykdyti prieš vengrų tautą ir Vengrijos žmones  nacionalsocialistinių ir komunistinių  diktatūrų metais.

Anot rezoliucijos iniciatorių, šiuolaikinėje Europoje vykstanti tradicinės bendruomenės ir šeimos sampratos kaita kelia rimtus iššūkius nacionalinių valstybių suverenumui. Tuo tarpu naujoji Vengrijos Konstitucija gina iš vyro ir moters laisvu apsisprendimu sudarytos santuokos kylančią šeimą, laikydama  ją valstybės ir tautos pagrindu.

Rezoliucijoje remiamas Vengrijos noras  puoselėti tradicines vertybes, o naująją Konstituciją vertinti kaip praeities, dabarties ir ateities vengrų susitarimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė