Kaune – lietuviškų juostų ir prieverpsčių paroda (0)

Albinas Šileika

Albinas Šileika

Sausio 18 d. 17 val., Kauno tautinės kultūros centre vyks nuo sausio 9 d.  veikiančios tautodailininkų uteniškio Albino Šileikos prieverpsčių ir kauniečio Raimondo Stapulionio vytinių juostų parodos pristatymas. Renginyje dalyvaus autoriai ir sutartinių giedotojų grupė „Kadujo“.

Uteniškis Albinas Šileika  jau beveik keturis metus puoselėja drožybos meną. „Raižinių vis daugėja. Kaip ir norinčiųjų jų įsigyti“ – sako tautodailininkas išdrožęs virš 900 prieverpsčių. Dalis jų iškeliavo ir į svečias šalis: Anglija, Airija, Norvegija, Vokietija, Rusija, Baltarusija, Austrija, Suomija, Graikija, Amerika, net į Australijos žemyną.  Ne vieną jų įsigijo kaimo turizmo sodybų šeimininkai. O pačiam Albinui mieliausios tos, kurias išdovano­jo draugams, giminaičiams ar kolegoms.

Raimondas Stapulionis

Raimondas Stapulionis

Kaunietį Raimundą Stapulionį  Etnine kultūra bei tautodaile domėtis paskatino žmona įtraukusi jį ir į „Romuvos“ judėjimą. Pirmą kartą su vytinių juostų vijimu Raimundas susipažino 2002 m. Kernavėje, gyvosios archeologijos dienose. Susidomėjęs, pradėjo rinkti etnografinę medžiagą, bendrauti su tautodailininkais, dalyvauti etnokultūros stovyklose, mugėse, kituose renginiuose.

„Juostų vijimo įrangą pasidariau pats. Pats mėgstu kurti juostų raštus. Domiuosi ir mūsų krašto tradicinėmis,  ir pasaulio vytinėmis juostomis. Taip pat mėgstu medžio darbus: bandau daryti senovinius būgnus, trimitus ir kitus instrumentus. Dar vienas mano pomėgis – turizmas, kelionės dviračiais ir baidarėmis, aktyvus poilsis gamtoje…“ – sako Raimondas Stapulionis.

Albino Šileikos prieverpstės

Albino Šileikos prieverpstės

Raimundo Stapulionio juostos

Raimundo Stapulionio juostos

Kategorijos: Etninė kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė