I.Simonaitytės literatūrinė premija skirta poetei Elenai Karnauskaitei (0)

Elena Karanauskaitė | tv.diena.lt nuotr.

Elena Karanauskaitė

2012 m. sausio 23 d. 17 val. I.Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) minint Ievos Simonaitytės 115- asias gimimo metines  poetei Elenai Karnauskaitei bus įteikta I.Simonaitytės literatūrinė premija.

Renginyje dalyvaus laureatė poetė Elena Karnauskaitė, premijos rėmėjo UAB „Mūsų laikas” valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas. Skaitys aktoriai Rita ir Virginijus Miliniai. Gros Audrius Laurynas (Sakosofonas). Vakarą ves Juozas Šikšnelis. Jau 26-erius metus iš eilės I. Simonaitytės premijos laureatas pagal tradiciją paskelbiamas artėjant rašytojos gimtadieniui – sausio 23 d.

I. Simonaitytės literatūrinė premija buvo įsteigta Klaipėdos raj. „Jaunosios gvardijos“ kolūkio ir LRS Klaipėdos skyriaus 1987 m. 1996 m. premijos rėmimą perėmė Klaipėdos apskrities viršininko administracija ir Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, pasirašę kūrybinio bendradarbiavimo sutartį. 2011 m. I.Simonaitytės biblioteka ir UAB „Mūsų laikas” pasirašė penkerių metų rašytojos premijos rėmimo sutartį.

Iš 25 įteiktų premijų tik 13 buvo už grožinius kūrinius, iš jų – 8 prozininkams, 5 poetams, nors nuostatuose akcentuojama, jog tai literatūrinė premija. Šiemet naujos sudėties komisija, kurią sudarė du UAB „Mūsų laikas“, du I. Simonaitytės bibliotekos, po vieną universiteto, Rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus bei I. Simonaitytės muziejaus Priekulėje atstovus, pasvarsčiusi nutarė „grąžinti“ premiją grožinei literatūrai, todėl balsavimui iš 8 pretendentų į premiją paliko 4: A. Kuklio romaną „Atsispindintys medžiai“, E.Karnauskaitės eilėraščių rinkinį „Pasaulio krašte“, A. J. Navicko eilėraščių rinkinius „Pasirinkimas“, „Vieninteliam laikui“ bei autoriaus iš Jurbarko V. Kutkevičiaus ezoterinį romaną „Vorylė“ ir poringes „Sermėgiai apaštalai“. Balsuojant atviru balsavimu, daugumą balsų pelnė poetė Elena Karnauskaitė.

Rinkinys „Pasaulio krašte“ – ketvirtoji poetės Elenos Karnauskaitės knyga. Pasaulio kraštas – ne tik aliuzija į romantinę pasaulėjautą, bet ir nuoroda į konkrečią Lietuvos vietą, pajūrio erdvę. Poetės kuriamas poetinis pasaulis supintas iš kasdienybės išgyvenimų ir ypatingų akimirkų. Romantiškai nusiteikęs skaitytojas gali tikėtis atviro, apnuoginto jausmų žaismo, tačiau autorė išlaiko subtilias kalbėjimo intonacijas, geba pasakyti ne tik tonus, bet ir pustonius.

Kategorijos: Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė