Menų spaustuvė vėl kviečia į kitokio teatro vaikams festivalį (0)

Sausio 17–22 dienomis Menų spaustuvėje vyks antrasis festivalis „Kitoks teatras vaikams“. Pernai išbandęs jėgas, šiųmetis vaikams ir paaugliams kuriamo teatro, šiuolaikinio šokio, lėlių, objektų, šiuolaikinio cirko spektaklius vienijantis festivalis didina programą, plečia geografiją ir dar labiau apsisprendžia už kitokį – atvirą ir linksmą bendravimą su savo mažaisiais žiūrovais.

Šiemet festivalyje dalyvaus Keistuolių teatras su naujausia premjera „Mykolas žvejas“, taip pat Stalo teatras su trimis spektakliais, šokio teatras „Dansema“, rodysiantis du vaidinimus, o „Cezario grupė“ festivalyje pristatys savo pirmąjį bandymą kreiptis į jauniausią auditoriją.

Iš uostamiesčio atvyks Klaipėdos lėlių teatras su dviem spektakliais ir menininkų grupė „Žuvies akis“ su šiuolaikinio šokio spektakliu. Iš Italijos rengėjai pasikvietė trupę „Scarlattine Teatro“ su interaktyvių komiksų spektakliu visai šeimai „Mano Libera“.

Šiemet pristatomas dar vienas naujas žanras – šiuolaikinis cirkas. Lietuvių žonglierių grupė „Antigravitacija“ kartu su Menų spaustuve parodys spektaklį „Stebuklingas medis“.

Pasak festivalio rengėjų, kitoks teatras visų pirma reiškia, kad jis atviras ir profesionalus. Beveik po kiekvieno spektaklio jo aktoriai ir režisieriai rengs įvairias kūrybines dirbtuves savo žiūrovams – nepaleis namo, ragins patiems bandyti vaidinti, dainuoti, šokti, piešti, klijuoti, pažindins su įvairia scenos technika. Be to, kitoks teatras gerbia savo žiūrovus ir prie kiekvieno spektaklio nurodo tikslų amžiaus tarpsnį, kuriam šis buvo kurtas, dėl to suprantamas ir įdomus. Festivalio programoje yra ir kūdikiams, ir įvairaus amžiaus vaikams, ir paaugliams, ir visai šeimai skirtų spektaklių, kurių trukmė – nuo pusvalandžio iki valandos.

Festivalis „Kitoks teatras vaikams“ – antroji tęstinės Menų spaustuvės edukacinės programos dalis. Pirmoji dalis – praėjusių metų spalį vykęs seminaras meninio ugdymo pedagogams, į kurį susirinko per 70 ugdymo specialistų iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Molėtų, Klaipėdos, Kretingos, Panevėžio ir kitų miestų. Per seminarą pedagogai turėjo galimybę išgirsti teorinius svarstymus apie teatro vaikams realybę ir siekiamybę, pamatyti bei aptarti konkrečius skirtingų scenos menų žanrų pavyzdžius, bendrauti su menininkais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė