Kokia tikroji Paukščių Tako spalva? (0)

Paukščių Takas

Paukščių Takas

Amerikiečių astronomai nustatė, kokios tiksliai spalvos yra mūsų gimtoji Paukščių Tako galaktika, praneša BBC.

Nors iš Žemės ji atrodo balta, iš tiesų tai šviesos sukuriama apgaulė. Tad mokslininkai nusprendė nustatyti, kaip ji atrodo žvelgiant iš išorės.

Palyginus žvaigždžių tipus kitose galaktikose, gautas tikriausiai nestebinantis rezultatas:
mūsų galaktika yra balta. Tačiau ne bet kokia balta, o primenanti pavasarinį sniegą praėjus valandai po saulėtekio arba valanda prieš saulėlydį.

Tokie duomenys paskelbti 219-ajame Amerikos astronomų draugijos suvažiavime. „Astronomams vienas svarbiausių parametrų yra tikroji galaktikos spalva“, – „BBC News“ teigė J. Niumanas iš Pitsburgo universiteto.

„Tai mums iš esmės pasako, koks galaktikoje esančių žvaigždžių amžius, kaip seniai joje pradėjo formuotis žvaigždės – ar jos formuojasi dabar, ar tai žvaigždės, gimusios prieš milijardų milijardus metų“, – pridūrė jis.

„Tačiau viskas dar sudėtingiau. Mes į Paukščių Taką ne tik žvelgiame iš vidaus, tačiau vaizdą mums užstoja dulkės. Bet kuria kryptimi galime matyti tik maždaug vieno ar dviejų tūkstančių šviesmečių atstumu“, – kalbėjo J. Niumanas.

Taigi J. Niumanas kartu su studentu T. Likvia nusprendė Paukščių Taką palyginti su kitomis galaktikomis, kurias galime matyti.

Jie naudojo duomenis iš Slouano skaitmeninės dangaus apžvalgos projekto, surinkusio informaciją apie maždaug milijoną galaktikų.

Šiuos duomenis mokslininkai palygino su tuo, ką jie žino apie bendrą Paukščių Tako masę, žvaigždžių formavimosi dažnį, tarp kitų galaktikų ieškodami geriausių atitikmenų. Atrinkę į mūsų gimtąją panašiausias galaktikas, tyrėjai išvedė vidurkį ir gavo tikslų jos spalvos matą.

„Geriausias apibūdinimas, kurį galiu pateikti, būtų siūlymas pažiūrėti į šviežią pavasarinį sniegą likus maždaug valandai iki saulėlydžio arba valanda po aušros. Tuomet pamatysite tokį patį šviesos spektrą, kokį astronomai iš kitų galaktikų matytų žvelgdami į Paukščių Taką“, – kalbėjo J. Niumanas.

O ką spalva pasako apie Paukščių Tako vystymąsi? Ar tai kosminė naujokė, ar jau patį žydėjimą išgyvenusi galaktika?

„Atrodo, kad Paukščių Takas yra kažkur tarp šių dviejų stadijų. Remiantis nustatyta spalva, žvaigždžių formavimosi dažnis bėgant laikui mažėja. Paukščių Takas dabar išgyvena labai įdomią evoliucijos stadiją“, – teigė J. Niumanas.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė