Delfinai Graikijoje viešės nemokamai (0)

Kęstučio Vanago nuotr.

Kęstučio Vanago nuotr.

Po Lietuvos jūrų muziejaus uždarymo 2010 metų spalio mėnesį, delfinai svečiuojasi Graikijoje. Su šios šalies Atikos zoologijos sodu buvo sutarta, kad jų laikinas prieglobstis bus  nemokamas. Tačiau visai neseniai pasklido žinia, kad graikai atsisako toliau nemokamai laikyti delfinus ir prašys paramos. Muziejaus direktorė Olga Žalienė visai ne seniai grįžo iš minėtosios šalies ir parvežė gerų naujienų – delfinai pasilieka Graikijoje iki rekonstrukcijos pabaigos, kada atsiras tinkamos jų gyvenimui sąlygos.

„Derybos sekėsi gerai, jokių didesnių pakeitimų nebus. Tiesiog susitarėme, kad prie to klausimo grįšime spalio mėnesį. Jeigu mes ir mokėtume, tai tik už delfinų maistą ir už trenerių būsto nuomą, kurią dabar apmoka graikai. Tai nebūtų kažkoks papildomas mokestis, iš kurio jie gautų naudos. Dabar jie gera valia išlaiko tuos gyvūnus“, – tvirtino O.Žalienė, o ją citavo dienraštis „Klaipėda“.

Per mėnesį vieno delfino išlaikymas, jo maistas ir vaistai, Lietuvoje kainuoja apie 1000 Lt. Tačiau šie jūros gyvūnai svečioje šalyje nėra išlaikytiniai – maistui jie užsidirba pasirodymuose.

Pradėjus rekonstrukciją buvo išvežta 11 delfinų, bet per tą laiką 2 gimė tenai, todėl gal jau rudenį sulauksime 13 jūros žinduolių.

 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė