Prieš V.Gergijevo koncertą Kaune – tyli studentų protesto akcija (2)

Valerijus Gergijevas

Valerijus Gergijevas

Sausio 13 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks dirigento Valerijaus Gergijevo ir Sankt Peterburgo Marijos teatro orkestro koncertas. Kartu ateinančius paklausyti koncerto pasitiks Tautinės lietuvių studentų korporacijos „Neo-Lithuania“ rengiama tyli protesto akcija. Kauno savivaldybė išdavė leidimą renginiui.

Planuojama, kad akcijos metu ant tiltų, vedančių į Nemuno salą, bus deginamos žvakutės, taip paminint 1991 metų sausio 13-osios aukas.

Taip pat protesto akcijos metu bus dalijamas 1991 metų sausio 14 dieną išėjęs laikraštis.

Planuojama, kad akcijos metu dalyviai vilkės marškinėlius su užrašu „Aš remiu Gruziją“. 2008 metais, dar nenurimus Rusijos ir Gruzijos konfliktui, V.Gergijevas Cchinvalyje surengė koncertą, kuriame skambėjo D.Šostakovičiaus 7-toji („Leningrado“) simfonija.

DELFI primena, kad Kauno miesto meras, konservatorius Andrius Kupčinskas prašė prieš koncertą tylos minute pagerbti sausio 13-osios aukas, tačiau to daryti neplanuojama.

1991 m. sausio 13 d. sovietiniai kariniai daliniai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Lietuva buvo tik prieš metus paskelbusi apie atkuriamą nepriklausomybę, tad iš Maskvos buvo duotas įsakymas nepriklausomybės siekį nuslopinti karinėmis priemonėmis.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė