Jono Vanagaičio redaguoto almanacho „Kovos keliais“ antrojo leidimo pristatymas Klaipėdos mieste ir krašte (2)

Jonas Vanagaitis

Jonas Vanagaitis

Sausio 14 dieną 14 val. įvyks Jono Vanagaičio redaguoto almanacho „Kovos keliais“ antrojo leidimo pristatymas Klaipėdos mieste ir krašte.

1938 m., minint 15-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines, buvo išleistas almanachas „Kovos keliais“, kurį sudarė Klaipėdos krašto visuomenės ir politikos veikėjas Jonas Vanagaitis. Leidinyje buvo išspausdinta apie 80 straipsnių apie Mažosios (Prūsų) Lietuvos istoriją nuo XVI a., o daugiausia dėmesio buvo skirta 1923 m. sausio mėnesio įvykiams Klaipėdos krašte. Nors almanachas buvo romantinės istorijos kūrinys, tačiau iki šiol jis kaip šaltinis lieka svarbus Klaipėdos krašto istorijai ir kultūrai pažinti.

Po 74 metų almanachas „Kovos keliais“ sugrįžta pas skaitytoją. Minint Klaipėdos krašto dieną, antrasis „Kovos keliais“ leidimas bus pristatytas Klaipėdos miesto ir krašto visuomenei.

Sausio 14 d. 14 val. almanachas bus pristatytas Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje. Renginio metu bus rodomas 1923 metų dokumentinis filmas-kronika „Klaipėdos atvadavimas“ bei koncertuos Pagėgių savivaldybės kultūros centro vyresnio amžiaus žmonių šokių kolektyvas „Marguva“, bus atidaryta paroda „Mažoji Lietuva meno kūriniuose“.

Sausio 16 d. 12.30 val. „Kovos keliais“ bus pristatytas Kultūros ir pramogų centre Šilutėje.

16.30 val. bus uždegtos atminimo žvakutės ant Jono Vanagaičio ir kitų Klaipėdos krašto visuomenės veikėjų kapų Bitėnų kapinėse.

17.00 val. įvyks almanacho pristatymas Martyno Jankaus muziejuje Bitėnuose (Pagėgių savivaldybė).

Į almanacho „Kovos keliais“ pristatymus atvyksta antrojo leidimo iniciatoriai ir fundatoriai, J. Vanagaičio vaikaičiai Romas Šležas ir Marytė Kavaliauskaitė – Merphy iš JAV. Renginiuose taip pat dalyvaus įžanginių straipsnių antrajam leidimui autoriai, Klaipėdos universiteto istorikai dr. Silva Pocytė ir prof. Vygantas Vareikis, Pagėgių kultūros cento direktorė Svetlana Jašinskienė.

Renginių organizatoriai: Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Pagėgių savivaldybės Kultūros centras, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus Klaipėdoje.

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė