Geriausiems tautodailininkams įteikti „Aukso vainikai“ (0)

„Aukso vainikas“ įteikiamas Klemensui Lovčikui

„Aukso vainikas“ įteikiamas Klemensui Lovčikui

Sausio 6-ąją, Krikštų dieną, iš žinomų šalies menotyrininkų sudaryta komisija išrinko 2011 m. „Aukso vainiko“ konkurso laureatus ir prizininkus. Ceremonija vyko Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje, kurioje gruodžio mėnesį veikė šio konkurso respublikinio turo paroda.

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas ir Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa teikia vainiką kryždirbiui Klemensui Lovčikui.
Geriausiais metų meistrais paskelbti ir liaudies meistrės juvelyrės Mildos Gutauskienės sukurtais „Aukso vainikais“ apdovanoti skulptorius Kazimieras Striaupa iš Plungės rajono Dovainių kaimo (antrąsyk), sodų kūrėja Janina Pauliukevičienė iš Švenčionių rajono Naujojo Strūnaičio kaimo, kryždirbys Klemensas Lovčikas iš Šilalės rajono Upynos. Antra vieta vaizduojamosios dailės srityje skirta skulptoriui Adolfui Teresiui iš Garliavos (Kauno r.) už ciklą „Atlaidai“, trečia – skulptoriui Valentui Butkui iš Ukmergės rajono Bakšionių kaimo už ciklą „Šventoji duona“.

Antra vieta taikomosios dailės srityje atiteko kalviui Virgilijui Mikuckiui iš Mažeikių už tradicinius kaltus geležinius kryžius, trečia – tautinių kostiumų audėjai Rimutei Vitaitei iš Zarasų.

Antrą vietą už kryždirbystę laimėjo Saulius Lampickas iš Alytaus, trečią – Rimantė Butkuvė iš Birštono savivaldybės Puzonių kaimo.

Šventės pradžioje buvo pagerbtas vieno geriausių Lietuvos kalvių panevėžiečio Vytauto Kryževičiaus atminimas. Jo tradicinių geležinių kryžių kolekcija laimėjo apskrities turą.
Pirmąsyk „Aukso vainiko“ istorijoje įteiktas ir žiūrovų simpatijų prizas – jis atiteko jurbarkiškiui medžio drožėjui Antanui Martinaičiui už skulptūrą. K.Striaupa. Kristus plauna apaštalams kojas

Vertinimo komisijos sprendimu specialūs diplomai ir Lietuvos liaudies kultūros centro prizai įteikti kretingiškiui skulptoriui Adolfui Viluckiui už įtaigią tradicinių formų ir individualios stilistikos jungtį kūryboje, palangiškiui gintaro meistrui Albertui Bukauskui už meistriškumą ir lietuviškų gintaro dirbinių tradicijų tąsą. Specialus diplomas ir prizas už įspūdingą debiutą įteiktas skulptorei iš Alytaus Daivai Baliukevičienei.

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė