Lenkijoje pristatytas lenkų leidinys apie Lietuvą (7)

Loreta Zakarevičienė |  URM nuotr.2012 m. sausio 10 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Varšuvoje buvo pristatytas Krokuvos Jogailaičių universiteto Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto periodinio mokslo leidinio „Politeja“ 16 numeris skirtas Lietuvai, Lietuvos-Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-mečiui.

Pristatyme Lietuvą atstovavo Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas, prof. dr. Šarūnas Liekis ir Politologijos katedros vedėjas, dr. Andžej Pukšto, Lenkiją – Krokuvos Jogailaičių universiteto Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto Lietuvos studijų centro direktorė dr. Katažyna Koženevska-Volek (Katarzyna Korzeniewska-Wołek) ir leidinio „Politeja“ redaktorė, Krokuvos Jogailaičių universiteto Tarptautinių ir politinių studijų fakulteto mokslinė bendradarbė dr. Dorota Petčyk-Reves (Pietrzyk-Reeves).

Gausiai susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorė Lenkijos Respublikoje Loreta Zakarevičienė.

Renginio moderatorius dr. A. Pukšto vylėsi, kad ateityje Lietuvoje galėtų pasirodyti ir panašus leidinys apie Lenkiją.

Pasak prof. Š.Liekio, šis leidinys padės Lenkijos visuomenei plačiau sužinoti apie šiuolaikinę Lietuvą, nes ir lenkai, ir lietuviai nedaug žino vieni apie kitus.

Dr. K.Koženevska-Volek pažymėjo, kad leidinio tikslas – pristatyti Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų naujausių tyrimų rezultatus ir pagrindines gaires, išplėsti Lietuvos ir Lenkijos tyrėjų dialogą, apimant ne tik senąją istoriją, bet ir naujausių laikų tyrimus. Leidinys turėtų padėti peržengti šio momento nesutarimus ir įtampas bei parodyti Lietuvos dabartį giliau ir plačiau. Todėl leidinyje nėra aptariamos aktualiausios temos, kaip lenkų pavardžių rašyba ar tautinių mažumų švietimas.

Po leidinio pristatymo vyko aktyvios diskusijos apie dabartinius Lietuvos-Lenkijos santykius. Renginio klausytojai siūlė įkurti nevyriausybinę „Lietuvos mylėtojų“ organizaciją Lenkijoje. Ši idėja daugelio susirinkusiųjų buvo sutikta labai palankiai.

Kategorijos: Mokslo darbai, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė