Teismas išteisino N.Puteikį neleidusį statyti naujų „stiklainių“ Klaipėdoje (2)

Naglis Puteikis | V.Liaudanskio nuotr.

Naglis Puteikis

Sausio 11 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas išteisino piktnaudžiavimu tarnyba ir teismo sprendimo nevykdymu apkaltintą Seimo narį Naglį Puteikį.

Kaltinimai Nagliui Puteikiui buvo pateikti tuomet kai jis dirbdamas Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio vadovu atsisakė suderinti žemės sklypo detalųjį planą Klaipėdos Herkaus Manto g. 11, pagal kurį UAB „Investicijų kvadrantui“ būtų buvę leista statyti naujus pastatus.  N.Puteikis šio plano nederino netgi po to kai pernai jį tai padaryti įpareigojo Vyriausiasis administracinis teismas. Už tai jam ir buvo iškelta baudžiamoji byla.

Tačiau teismas nusprendė, kad N.Puteikis elgėsi teisėtai, nes suderinti reikalaujamame detaliajame plane numatytos statybos neatitiko 2006 metais KPD patvirtintų planavimo sąlygų.

„Pagrindinis motyvas – statytojas turėjo projektuoti pagal Departamento sąlygas 2 pastatus, o suprojektavo 1 susidedantį iš 6 bokštų. Todėl ne aš, o statytojai pažeidė vyriausiojo administracinio teismo sprendimą,“ – Alkas.lt redakcijai po išteisinamojo teismo sprendimo sakė seimo narys Naglis Puteikis.

Klaipėdos miesto apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį Naglio Puteikio byloje pats Seimo narys vertina plačiau nei asmeninę pergalę:  „Esu tikras, kad šio teismo sprendimo su nerimu laukiau ne tik aš, bet ir daugelis kitų valstybės tarnautojų, nuo kurių parašo priklauso, ar bus išsaugota kultūros paveldo ar gamtos vertybė, ar ji bus suniokota“.

Valstybės tarnautojai neretai patiria didžiulį įvairių interesų grupių spaudimą. Pasak N.Puteikio, jeigu teismas būtų pripažinęs UAB „Investicijų kvadrantas“ nepagrįstas pretenzijas, tai būtų tapę signalu valstybės tarnautojams, kad mūsų šalyje paprasčiau ir saugiau ne saugoti vertybes, o imti kyšius suderinant tai, ko nori verslas. „Todėl visiems verta pasidžiaugti, kad šiuo atveju teismas nesutapatino verslo su valstybe, bet griežtai atskyrė“, – sakė Seimo narys.

Kategorijos: Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė