Etikos sargai baudžia Sklandytojų slėnio gynėją paveldosaugininką V.Karčiauską (video) (6)

Vitas Karčiauskas | KPD nuotr.

Vitas Karčiauskas

Sausio 10 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK ) nusprendė, jog Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio padalinio vedėjas Vitas Karčiauskas, gindamas viešąjį interesą, kad nebūtų užstatytas privačiais namais ypatingos vertės kraštovaizdis – Nemuno šlaitas ir slėnis už Kulautuvos – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų valstybinėje tarnyboje derinimo įstatymą.

Po šio VTEK sprendimo V.Karčiauskas negalės vienus metus būti skatinamas, perkeliamas į aukštesnes pareigas, o palikęs einamas pareigas trejus metus nuo pažeidimo negalės dirbti valstybės tarnyboje.

Asociacijos „Lietuvos aeroklubas“ prezidentas, sklandymo sporto meistras V. Karčiauskas dalyvavo Kultūros paveldo departamento Vertinimo tarybos posėdžiuose. Paveldosaugininkas liudijo apie jam žinomą svarbią vietą, kur vyko reikšmingi Lietuvos aviacijai įvykiai.

Sklandytojų slėniu vadinama vietovė Kauno rajone yra kultūros paveldo objektas, saugomas valstybės. Tarpukariu bei 1942-1957 metais čia veikė Lietuvos pagrindinė ir viena pirmųjų sklandymo bazių. Praėjusio šimtmečio pirmoje pusėje joje sklandė, dirbo instruktoriais ir kūrė pirmuosius sklandytuvus įžymūs Lietuvos sklandymo pradininkai. Čia pasiekta keletas Lietuvos rekordų. Būtent čia pirmą kartą Lietuvoje panaudotas mechaninis agregatas sklandytuvams iškelti į 300-400 m. aukštį.

Lietuvos aeroklubas Sklandytojų slėnyje neturi kitokių interesų, tik siekį išsaugoti nesudarkytą gamtos kampelį, kuriame buvo kuriama lietuvių tautos aviacijos istorija. Beje, ir VTEK sprendime joks aeroklubo interesas nenurodytas.

Kultūros paveldo departamentą pribloškė šis VTEK sprendimas. Direktorei Dianai Varnaitei toks formalus požiūris yra nesuvokiamas. „Išeina taip, kad valstybės tarnautojas, profesionalus paveldosaugininkas, matydamas grėsmę paveldui, turi tylėti, neginti valstybės ir visuomenės intereso. Ypač keista, kai palygini VTEK operatyvumą dėl V.Karčiausko su nedėmesingumu liūdnai pagarsėjusios KPD Kauno teritorinio padalinio vedėjos Irenos Vaškelienės atveju“, – sako D.Varnaitė.

Kauno visuomenininkai prieš porą metų kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl šios valstybės tarnautojos veiksmų, kuriais painiojami viešieji ir privatūs interesai. Kai paaiškėjo, kad I.Vaškelienės tvirtintą Kauno naujamiesčio apsaugos reglamentą rengė jos vyras A.Vaškelis, o konsultantė buvo pati I.Vaškelienė, į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją kreipėsi ir Kultūros paveldo departamentas. „Tai padarėme dar prieš pusmetį, tačiau šios valstybės tarnautojos elgesys etikos sargų neįvertintas iki šiol. O juk I.Vaškelienė, skirtingai nuo Vito Karčiausko, savo veiksmais valstybės tarnyboje atstovavo ne viešąjį, bet grupės asmenų ar savo šeimos interesus,“ – nuostabos neslepia Diana Varnaitė.

V.Karčiauskas teigia jam nepalankų etikos sargų sprendimą skųsiantis teismui, kai tik gaus raštą iš VTEK.

Štai Vito Karčiausko, kaip Lietuvos aeroklubo prezidento išsakyta nuomonė Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdyje Vilniuje, 2011 rugpjūčio 30:

httpv://youtu.be/z-Q9QHTNF3U

Kategorijos: Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė