70 proc. Lietuvos gyventojų renkasi ekonominę gerovę (0)

Apklausos rodo, kad 70 proc. Lietuvos gyventojų rinktųsi ekonominę jos gerovę, o ne nepriklausomybę. Tokie duomenys nėra netikėti: jie atspindi kasdienes piliečių socialines problemas, sako Prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius.

„Visuomenės apklausos atspindi šio momento žmonių problemas. Tai yra ekonominė gerovė, socialinė apsauga. Šiandien visi kalba apie sąskaitas (…), apie mokesčius, apie atlyginimus. Tai yra kiekvienos dienos kiekvieno piliečio klausimas, kurį jis sprendžia savarankiškai“, – antradienį interviu „Žinių radijui“ teigė J. Markevičius.

Prezidentės patarėjas pabrėžė, kad realios karinės grėsmės atveju didelė dalis gyventojų mobilizuotūsi, tačiau dabar Lietuvai gresiančios grėsmės yra kitokios negu prieš 20 metų – jos yra ne tik karinės, bet ir ekonominės, energetinės.

Todėl, pasak jo, politikai turi aiškinti visuomenei, kad prie valstybės saugumo prisideda ne tik tėvynės gynimas ginklu, bet ir energetinių klausimų sprendimai. Jo teigimu, nors visuomenė tokius sprendimus ne visada priima palankiai, jie ilgalaikėje perspektyvoje yra būtini.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė