LR laidoje „Tarp Rytų ir Vakarų“ pokalbis apie Vengrijos konstituciją (audio) (11)

Protestai Vengrijoje | AFP nuotr.Sausio 9 d., pirmadienį, 11.03 val. Lietuvos radijo (LR) laidoje „Tarp Rytų ir Vakarų“ įvyko diskusija apie tai kokios naujos Vengrijos konstitucijos nuostatos sukėlė nerimą Europos Sąjungoje, bet liko beveik nepastebėtos Lietuvoje? Pokalbyje dalyvavo Seimo nariai: tautininkas Gintaras Songaila, socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, bei politologas Saulius Spurga, Laidą vedė Rimgaudas Geleževičius.

Nauja prieštaringai vertinama konstitucija Vengrijoje įsigaliojo šių metų sausio 1 d. Naujųjų konstitucijos nuostatų kritikai teigia, kad tai „vienos partijos, neteisėta konstitucija, kuri yra nepriimtina visiems demokratams“ ir, kad šias nuostatas priėmusi vyriausybė atsisako „demokratijos ir įstatymo valstybės“. Taip yra pareiškęs opozicinės partijos DK atstovas Csaba Molnaras.

Vengrijos pagrindinį įstatymą, kuris balandį buvo priimtas šalies premjero Viktoro Orbano centro dešiniųjų vyriausybės turimos dviejų trečdalių daugumos parlamente balsais, sukritikavo Europos Sąjunga, JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton (Hillary Clinton) ir tarptautinis judėjimas už žmogaus teises „Amnesty International“.

Pagal naująją Konstituciją, šalis nuo šiol vadinasi ne Vengrijos Respublika, o tiesiog Vengrija. Naujojoje Vengrijos Konstitucijoje be kita ko yra nustatyta, kad: santuoka apibrėžiama kaip vyro ir moters sąjunga, o žmogaus gyvenimo pradžia vadinamas apvaisinimo momentas, akcentuojami doros ir moralės dalykai, krikščionybės vaidmuo išsaugant tautiškumą, įtvirtinamas suvienytos Vengrijos tautos idealas užsienyje gyvenančių vengrų atžvilgiu. Konstitucijoje numatyta taip pat ir galimybė suteikti balsavimo teises užsienyje gyvenantiems vengrams.

Vengrija

Klausykite laidos garso įrašo:

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė