Baltų kultūros ir religijos mokykla (video) (II) (15)

Pernai gruodžio 18 dieną įvyko antrasis Baltų kultūros ir religijos (BKR) mokyklos susitikimas, kuriame paskaitas skaitė dr. Dainius Razauskas, Jonas Trinkūnas, V. Tumėnas, mokyklos lankytojai nagrinėjo Kalėdų laikotarpio papročius ir apeigas, mokėsi dainų ir stengėsi jas suprasti. Šios mokyklos paskaitas pateikiame savo skaitytojams ir maloniai kviečiame prisijungti prie trečiosios BKR mokyklos sesijos.

Baltų kultūros ir religijos mokykla įsikūrė visai neseniai, pirmasis susitikimas įvyko lapkričio 18 dieną. Buvo nutarta, kad reikalinga mokykla, kurioje norintieji galėtų susipažinti su mūsų senąja religija ir kultūra. Mokykloje paskaitas skaito žymūs etnologai, mitologai, tautosakininkai, taip pat Romuvos vaidilos. Į mokyklą renkamasi kartą per mėnesį visai dienai, savaitgaliais.

Jau įvyko du BKR mokyklos susitikimai. Trečiasis susitikimas įvyks sausio 22 dieną sekmadienį 11 valandą Pilies g. 22 Vilniuje. Trečiojo susitikimo metu dr. Dainius Razauskas tęs savo paskaitų ciklą baltų mitologijos tema, Jonas Trinkūnas skaitys paskaitą apie apeigų tvarką ir prasmę, Laimutis Vasilevičius kalbės apie rytų baltų istoriją ir tradicijas, taip pat norintieji galės užduoti klausimus ir diskutuoti rūpimomis temomis. Tarp paskaitų dainuos ir kankliuos Vėtra Trinkūnaitė.

Norintys pasiteirauti dėl būsimų BKR mokyklos užsiėmimų gali skambinti tel. 8 67674057.

Jonas Trinkūnas. Įvadinė paskaita:

Jonas Trinkūnas „Baltų kalėdinių giesmių prasmės“:

Dr. Dainius Razauskas „Baltų mitologijos šaltiniai“ (II.1):

Dr. Dainius Razauskas „Baltų mitologijos šaltiniai“ (II.2):

Dr. Dainius Razauskas „Baltų mitologijos šaltiniai“ (II.3):

Algio Jaručio video.

I-os BKR mokyklos vaizdo įrašus žiūrėkite ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Mes baltai, Religija, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė