Astronomas mėgėjas užtiko danguje praskrendantį rusų zondą (video) (0)

Prancūzijos astronomas mėgėjas Tieris Lego užfiksavo praskrendantį rusų kosminį zondą „Fobos-grunt“, kuris turėjo nuskrieti prie Marso ir paimti mėginius iš jo palydovo Fobo. Po nesėkmingo bandymo išvesti laboratoriją link Marso, „Fobos-grunt“ liko skrieti aplink Žemę ir palengva krenta žemyn.

Vaizdo medžiagoje aiškiai matomi palydovo kuro bakai ir saulės baterijos. Penktadienį Rusijos kompanija „Roskosmos“ pranešė, kad zondas turėtų beveik visiškai sudegti, o Žemės paviršių pasieks 20 ar 30 nuolaužų, kurių bendra masė neviršys 200 kg.

Praeitais metais tam pačiam astronomui pavyko užfiksuoti ir NASA besileidžiantį zondą UARS. Pasak jo, „Fobos-grunt“ buvo taip pat nelengva užfiksuoti kaip ir NASA nesėkmingą palydovą. Abu jie skrido panašiu greičiu ir panašiame aukštyje.

Penktadienį rusų kosminė laboratorija pralėkė virš Žemės nuo 177 iki 224 km aukštyje. Šiomis dienomis ji pasieks viršutinius atmosferos sluoksnius, ims dar labiau artėti prie Žemės. Paleidimo metu zondas svėrė 13 tonų, iš kurių net 10 tonų sudarė degalai.  Nors šie degalai yra labai nuodingi, tikimasi, kad jie visiškai sudegs jau viršutiniuose atmosferos sluoksniuose, nes bakai pagaminti iš aliuminio, o ne titano. Aliuminio lydymosi temperatūrą yra žemesnė.

Kur tiksliai nukris likusios zondo nuolaužos nėra žinoma, bet spėjama, kad tai turėtų įvykti sausio 15–16 dienomis.

httpv://youtu.be/_koDkpMSf3s

Tierio Lego užfiksuotas „Fobos-grunt“

httpv://youtu.be/i-vLrBEsPvY

Tierio Lego užfiksuotas NASA palydovas UARS

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė