B.Obama: JAV kariuomenė taps mažesnė (0)

B.Obama

B.Obama

JAV kariuomenė taps mažesnė, tačiau šalis išlaikys savo ginkluotųjų pajėgų pranašumą, kurios yra pasiruošusios nenumatytiems atvejams. Tai pranešė JAV prezidentas Barackas Obama, skelbia BBC.

Prezidentas Pentagone atskleidė kariuomenės pertvarkymo planą, pagal kurį, tikimasi, bus sumažintas karių skaičius.

Karo banga atsitraukia, ir JAV turi atnaujinti savo ekonominę galią, sakė prezidentas.

Remiantis strategija, Pentagonas per ateinančius dešimt metų turi sumažinti savo išlaidas mažiausiai 450 mlrd. JAV dolerių.

Kariuomenės biudžetas taip pat gali netekti dar 500 mlrd. JAV dolerių šių metų pabaigoje, Kongresui rugpjūtį nepavykus surasti būdų, kaip išgelbėti karinį biudžetą nuo apkarpymo.

„Taip, mūsų kariuomenė bus mažesnė, – žurnalistams sakė B. Obama. – Tačiau pasaulis turi žinoti, jog Jungtinės Valstijos išlaikys savo ginkluotųjų pajėgų pranašumą, kurios yra budrios, lanksčios ir pasiruošusios visiems nenumatytiems atvejams ir grėsmėms“.

Ketvirtadienį prezidentas neatskleidė tikslaus karių ar ginklų programų skaičiaus, kuris bus sumažintas. Tai bus paskelbta pristatant federalinį biudžetą kitą mėnesį.

Kalbėdamas su JAV gynybos sekretoriumi Leonu Panetta, B. Obama sakė, jog JAV „perverčia dešimtmetį trukusio karo puslapį“, ir dabar laukia pereinamasis laikotarpis.

B. Obama, lapkritį lankydamasis Australijoje, Kanberoje, teigė, jog Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas dabar yra didžiausias prioritetas JAV. Tai buvo įvertinta kaip iššūkis didėjančiai Kinijos galiai regione.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė