Vilniaus senamiestyje nuspręsta kurti Rytų Azijos menų centrą (5)

Paulius Normantas

Paulius Normantas

Vilniaus miesto savivaldybės taryba, remdama keliautojo P.Normanto iniciatyvą, pritarė viešosios įstaigos Rytų Azijos menų muziejaus steigimui. Įsikūręs Užupyje Malūnų gatvėje, specializuotas Azijos kultūros centras eksponuos, kaups, saugos ir restauruos meno kūrinius, taip pat organizuos įvairaus žanro kilnojamąsias parodas, pristatančias tiek Rytų Azijos, tiek kitų Azijos regionų kultūrą, vykdys švietėjišką veiklą.

Muziejuje bus eksponuojama lietuvių keliautojo, orientalisto, fotografo, dalyvavusio penkiolikoje ekspedicijų po Tibetą, Himalajus, Indiją, Tailandą, Mianmarą, Butaną ir kitas valstybes, Pauliaus Normanto sukaupta Rytų Azijos valstybių meno kūrinių kolekcija – tapybos darbai, skulptūros iš vario, bronzos, medžio, buities daiktai, papuošalai.

Kitų metų sausį bus baigtas patalpų Malūnų gatvėje remontas – lubų, sienų ir grindų atnaujinimo darbai, kurių vertė – apie 600 tūkst. litų. Centro steigimui ir funkcionavimui – interjero, informacinių technologijų, apšvietimo, apsaugos įrengimui, darbuotojų darbo užmokesčiui ir kitoms išlaidoms 2009 metų Savivaldybės biudžete planuojama numatyti apie 1 mln. litų.

Atnaujintame pastate bus eksponuojama ne tik keliautojo ir kolekcininko Pauliaus Normanto sukaupta Rytų Azijos valstybių meno kūrinių kolekcija, bet ir visų, Lietuvoje gyvenančių ir kolekcionuojančių Rytų meno dirbinius, kolekcijos. Tai būtų tapybos darbai, skulptūros, buities daiktai, papuošalai ir kita.

Rytų Azijos meno centras taptų Rytų meno dirbinius kaupiančia, Azijos kultūrų pažinimą ir tyrimus inicijuojančia ir puoselėjančia institucija. Pasak paties kolekcininko Pauliaus Normanto, lietuviai būtų pirmieji Baltijos šalyse, atidarę atskirą Rytų Azijos meno muziejų.

Kategorijos: Kelionės, Lietuvoje, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė