Paveldosaugininkai ragina griauti neteisėtus statinius (9)

V.Liaudanskio nuotr.
V.Liaudanskio nuotr.

Kultūros paveldo specialistai reiškia susirūpinimą dėl ketinimų galimai legalizuoti neteisėtas statybas Kuršių nerijoje.

„Jeigu Lietuvos Vyriausybė, keisdama Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano sprendinius, nepaisytų teismų sprendimų dėl statybų neteisėtumo ir nuspręstų pritarti šiurkščiausių teisės aktų pažeidimų Kuršių nerijoje įteisinimui, ji paneigtų savo pačios sprendimus ir konstitucinius teisinės valstybės principus, sukeltų grėsmę nacionaliniam saugumui, nes kultūros paveldas yra vienas jo pagrindų.

Taip elgdamasi Vyriausybė rizikuotų mūsų valstybės prestižu pasaulio bendruomenės akyse, parodytų nepagarbą Konstitucijai, teismų sprendimams ir prisiimtiems tarptautiniams įsipareigojimams“, – perspėjama parlamentarų, kultūros paveldo specialistų, ICOMOS (Tarptautinė paminklų ir paveldo vietovių taryba) narių kreipimesi į šalies valdžią.   Ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seime Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė pažymėjo, kad dėl tokių sprendimų Lietuvos piliečiai prarastų pasitikėjimą teisingumu ir teisinės valdžios savarankiškumu.

Ji taip pat pastebėjo, kad dėl netinkamo tarptautinių misijų išvadų bei rekomendacijų vykdymo arba Pasaulio paveldo komiteto sprendimų nevykdymo Kuršių nerija gali būti įrašyta į pavojuje esančio pasaulio paveldo sąrašą.

Komentuodama Vyriausybės ketinimus palaiminti Preilos botelį Seimo narė Aurelija Stancikienė tvirtino nematanti „jokios galimybės jokioms taikos sutartims“. Parlamentarė akcentavo ir teisingumo ministro atsakomybės bei kompetencijos klausimą.

„Teisingumo ministras, kaip niekas kitas mūsų valstybėje, turėtų labai aiškiai žinoti, kad teismų sprendimų privalome laikytis“, – teigė A.Stancikienė.

Kreipimąsi į šalies vadovus „Dėl neteisėtos veiklos legalizavimo Kuršių nerijoje“ pasirašė Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas Romas Pakalnis, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, ICOMOS nariai Gediminas Jucys ir Jūratė Markevičienė, taip pat Seimo nariai A. Stancikienė, Naglis Puteikis, Vytenis Povilas Andriukaitis ir Gintaras Songaila.

Pasak jų, Vyriausybė sausio 9 d. turės galutinai apsispręsti, ar leisti Kuršių nerijoje įteisinti savavališkas statybas. Apeliacinis, Aukščiausiasis ir Konstitucinis teismai priėmė sprendimus naikinti detaliuosius planus arba nugriauti teisės aktų reikalavimų neatitinkančius pastatus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė