Bus apdovanoti respublikinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ nugalėtojai (0)

Aukso vainikas-2011 | Pakalniu k. galerijos nuotr.Sausio 6-ą, Trijų karalių dieną 13 val.,  visi gerbiantys lietuvišką dvasią ir liaudies meno tradicijas, kviečiami į Jurbarko krašto muziejaus parodų salę pasižvalgyti po geriausiųjų Lietuvos tautodailininkų darbų parodą. Tą dieną čia susirinks geriausieji liaudies menininkai iš visos Lietuvos. Bus apdovanojami patys talentingiausi liaudies dailės tradicijos tęsėjai.

Šiuolaikiniame vienodėjančiame pasaulyje kiekvienai tautai labai svarbu išsaugoti savitą etninę kultūrą.  Ženkli kultūros sudedamoji dalis yra liaudies menas – tradicinė liaudies dailė bei dailieji amatai.Lietuvoje šis menas tebėra gyvas ir dabarties meistrų darbuose vis dar galima įžvelgti ryškius šimtamečių tradicijų pėdsakus. Tačiau norint ir toliau išlaikyti bei plėtoti šią etninės kultūros sritį, reikalinga valstybės globa ir parama. Viena tokios paramos formų – Lietuvos liaudies kultūros centro nuo 2005 metų inicijuojamos kasmetinės respublikinės konkursinės liaudies meno parodos ir geriausių liaudies meistrų išaiškinimas bei jų apdovanojimas nominacijos simboliu –„Aukso vainiku“. Pretendentų „Aukso vainikui“ laimėti atranka vyksta dviem etapais: pirmajame ture išrenkami geriausi apskrities meistrai, o antrajame, respublikiniame, ture du iš jų paskelbiami geriausiais metų meistrais. Vienas „Aukso vainikas“ įteikiamas už liaudies vaizduojamąją dailę (skulptūrą, tapybą, grafiką) ir antrasis – už taikomąją (tekstilę, keramiką, taikomuosius medžio dirbinius, kalvystę, juvelyriką) ir paprotinę dailę (margučius, verbas, sodus).

Renginys kasmet vyksta vis kitoje Lietuvos vietoje. Šiemet „Aukso vainiko“ paroda eksponuojama Jurbarke, Krašto muziejaus parodų salėje. Paroda leidžia apžvelgti ir palyginti Lietuvos tautodailininkų kūrybą, pamatyti tradicijų padėtį, įvertinti ir pagerbti labiausiai nusipelniusius tradicinius kūrėjus. Nominacija ypatingą dėmesį atkreipia į atskirų meistrų kūrybą ir  iškelia jos  svarbą. Parodos rodo, kad vis dar tebeturime daug ryškių individualybių. Greta patyrusių, garsių meistrų, kasmet savo darbus eksponuoja ir nauji, dar mažai kam žinomi, tačiau daug vilčių teikiantys kūrėjai. Lietuvių vaizdinė dailė, ypač skulptūra ir tapyba, tradiciškai visada buvo stipri, nuolat pasipildanti naujais talentais. Tuo tarpu taikomoji dailė išgyvena sunkesnius laikus. Dažniausiai ją matome tapusia mugių menu, priklausomu nuo pirkėjų piniginės ir dažnai abejotino skonio. Todėl didelis džiaugsmas, kuomet parodose pasirodo taikomosios dailės, ypač tekstilės ir keramikos,  tradicinių žanrų bei technikų atgimimą liudijantys darbai.

Atrankinėms parodoms savo darbus pateikia ir Jurbarko tautodailininkai. Nekartą į respublikines parodas atrinkti Laimutės Ašmonaitienės, Juozo Videikos, Antano Martinaičio darbai. Šiais žmonėmis ir jų kūryba galime džiaugtis ir didžiuotis.

Kategorijos: Etninė kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė