Žiemos atostogų metu gabūs šalies moksleiviai renkasi mokytis Palangoje (0)

Palanga žiemąNacionalinėje moksleivių akademijoje besimokantys gabūs Lietuvos mokiniai tradiciškai renkasi į žiemos sesiją sausio 3-8 dienomis Palangoje, kur gilins ne tik pasirinkto dalyko žinias, bet ir asmenybės ugdymo paskaitose kalbėsis apie gyvenimo viršukalnes su Valdu Vitkausku, dvasinio peno muzikoje ieškos su Mirga Gražinyte, o su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto dėstytojais mokysis pilietiškumo pamokų.

„2012 metus Akademija tradiciškai pradeda žiemos sesija, kurioje šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas ne tik dalykinėms paskaitoms, bet ir asmenybės ugdymo paskaitoms. Mūsų tikslas – padėti vaikams ugdyti ne tik savo intelektualiąją pusę, bet kartu stengiamės su Lietuvos šviesiomis asmenybėmis stiprinti jų dvasinius pamatus ir vertybes, padėti atsiskleisti pilietiškumui, kuris tarnautų visų pirma jiems patiems, po to bendruomenei ir valstybei“, – kalbėjo VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ direktorė Eglė Daunienė.

Alpinistas Valdas Vitkauskas paskaitos „Aukščiau pasaulio viršukalnių“ metu akademikams  pasakos apie įveiktas žemės ir gyvenimo viršukalnes, demonstruos kelionių į visus žemynus ir kopimų į jų aukščiausias viršukalnes relikvijas, įrangą, unikalius suvenyrus.

„Tikimės, kad susitikimas bei pokalbis su garsiuoju Lietuvos alpinistu įkvėps vaikus siekti ne tiek žemės, kiek jų pačių gyvenimo aukštumų, viršūnių, paskatins nuolat ieškoti naujų iššūkių bei juos įveikti“, – apie sesijos svečią pasakojo E. Daunienė.

Dvasinio peno ieškojimuose akademikus ves Mirga Gražinytė, studijuojanti orkestrinį dirigavimą dvejose aukštosiose mokyklose Leipzige ir Zuriche, bei nuo rugsėjo užimanti antrojo kapelmeisterio pareigas Heidelbergo (Vokietija) operos teatre. Kartu su M. Gražinyte akademikai bandys atsakyti į klausimą, kodėl Betoveno „Pastoralinė“ yra viena genialiausių simfonijų pasaulio muzikos literatūroje bei kuo ji ypatinga aštuonių kitų kompozitorių simfoninės kūrybos kontekste, galiausiai, ką ji gali pasakyti kiekvienam iš mūsų.

Kitokią, pilietiškai orientuotą, ugdymo kryptį pristatys TSPMI Studijų skyriaus vedėjas dr. Deividas Šlekys. „Žmonių politinis ir pilietinis aktyvumas yra realizuojamas įvairiose vietose bei įvairiomis formomis. „Mokyklos pilietiškumo žemėlapio“ kūrimo idėja kilo galvojant apie tai, kaip būtų galima parodyti moksleiviams visuomeninės, pilietinės veiklos prasmę, išmokyti juos vertinti įvairius mažus, tačiau prasmingus darbus platesniame kontekste. Labai dažnai pilietinė veikla susideda iš mažų, sunkiai apčiuopiamų darbelių ir veiklų. Šiuo atveju mokykla yra ta erdvė, kurioje moksleiviai praleidžia didžiąją dienos dalį. Todėl čia jie išeina ir pirmąsias pilietiškumo pamokas, dalyvauja įvairiose veiklose, dažniausiai nesuvokdami, kad iš tiesų tie užsiėmimai yra svarbūs ne tik jiems ar mokyklai, bet ir jų miestui, valstybei“, – savo paskaitos idėją pasakoja Deividas Šlekys.

Pasak jo, „Mokyklos pilietiškumo žemėlapio“ projektas leis supažindinti ir išmokyti moksleivius identifikuoti pilietines veiklas ir įvertinti jų svarbą, tarpusavio ryšius. Moksleiviai išmoks kitaip pažvelgti į jiems gerai pažįstamas rutinines veiklas – moksleivišką saviveiklą, įvairius akademinius būrelius, užklasinę veiklą, mokyklos administracijos ir mokytojų iniciatyvas.

„Šio projekto metu moksleiviai ne tik išplėstų savo supratimą apie pilietinę veiklą, bet ir susipažintų su tikros mokslinės veiklos, tyrimų elementais, nes savo mokyklos pilietiškumo žemėlapį moksleiviai kurtų laikydamiesi moksliniams tyrimams taikomų taisyklių“ – dėstė dalyko svarbą D. Šlekys.

Sesijios metu devyniose dalykinėse pasirinktose sekcijose (chemijos, biochemijos, ekonomikos, informatikos, istorijos, fizikos, lietuvių filologijos, matematikos, muzikos) paskaitas akademikams ves Vilniaus, Lietuvos edukologijos, Kauno technikos, Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos, Vadybos ir ekonomikos (ISM) universitetų, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojai, Akademiją baigę absolventai. Preliminari programa (bus papildyta).

Nacionalinės moksleivių akademijos direktorė Eglė Daunienė tikisi, kad vaikai Akademijos Žiemos sesijoje’12 turiningai bei prasmingai praleis žiemos atostogas, pasisems naujų žinių, o iškilūs Akademijos svečiai padės pamatyti savas gyvenimo viršukalnes.

Akademijos Žiemos sesiją’12 užbaigs muzikos sekcijos moksleivių koncertas, kuris vyks sausio 7 d. 19.30 val. Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokykloje. Čia skambės jaunųjų talentų atliekami pasaulio muzikos klasikos kūriniai.

Apie VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“

Tai išskirtinė didžiausia Lietuvoje pelno nesiekianti papildomo ugdymo organizacija, nuo 2004 m. užsiimanti gabių ir didelį potencialią turinčių Lietuvos mokinių ugdymu. Nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, gabiausiems mokiniams suteikiamos sąlygos mokytis pas geriausius Lietuvos ir kitų šalių mokytojus bei dėstytojus. Šiai metais „Nacionalinė moksleivių akademija“ buvo apdovanota „Swedish business  awards 2011“ apdovanojimuose kaip socialiai atsakingos kompanijos nominacijoje, dėka suvienijimo virš 400 savanorių bei 70 organizacijų, prisidėjusių paslaugomis, prekėmis ar finansiniais resursais, bendram tikslui – gabių Lietuvos mokinių ugdymui.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė