Trijų karalių šventė Kaune (1)

Sausio 6 d., 15.30 val. Kaune vyks Trijų karalių šventė.

Dvyliktoji diena po Kalėdų, t. y. sausio 6-oji nuo seno  švenčiama kaip Atarašų arba Krikštų šventė. Dar ikikrikščioniškoje Lietuvoje tą dieną namų durys ir kai kurie daiktai būdavo kreida ar anglimi žymimi („krikštijami“ ar „aprašomi“) trimis kryžiukais. Krikščionys šiai dienai suteikė savo prasmę susiedamui su šia diena mitą apie tai kaip gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė vadinamieji Trys karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Liaudiškos „Trijų Karalių“ vaikštynės yra pokalėdinio laikotarpio sveikintojų, kalėdotojų, vaikštynių tąsa. Antra vertus, tai senovinė persirengėlių, karnavalų tradicija, susišaukianti jau ir su būsimomis Užgavėnėmis. Žemdirbių tautose sausio 6-tą dieną baigdavosi Saulėgrįžos šventė, žmonės pradėdavo žadinti šalčio sukaustytą žemę.

Šaltą žiemos dieną geras žmogus ir šuns nevarytų, bet Trys karaliai negali nekalėdoti. Jų širdyje gera valia, rankose auksas, mira, smilkalai, o ką pasieks smilkalų kvapas, tas visus metus bus apsvaigęs iš laimės. Nejau nenorite būti laimingais? Tai ateikite į Kauno miesto šventę ,,Trys karaliai atvažiavo – visas svietas uždainavo“.

Trijų karalių šventė Kaune

Sausio 6 d., penktadienį, 15.30 val. nuo Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios Laisvės alėja į Rotušės aikštę keliaus Trys karaliai. Merkelis, Baltazaras ir Kasparas sveikins ir kvies miestiečius susirinkti prie pagrindinės miesto eglės. Angelas su žvaigžde rankoje rodys kelią, svita neš deglus, muš būgnus. Šias metais kartu keliaus ir senasis Krivis, jis primins, kad atnešta Devyniaragio saulė jau apsivertė ant kito šono, o diena pailgėjo per gaidžio žingsnį…

16.30 val. Rotušės aikštėje prasidės koncertas ,,Trys karaliai atvažiavo – visas svietas uždainavo“. Tris karalius ir jų palydą pasitiks Šeimininkas ir Šeimininkė, kurie paskelbs, kad baigiasi tarpukalėdis. Kauno tautinės kultūros centro vaikai nupuoš Kalėdų eglutę. Koncertuos folkloro ansambliai ,,Žaisa“, ,,Kupolė“, ,,Sodailio“. Šventėje dalyvaujantys folkloro ansambliai ,,Sodyba“, ,,Jotija“, ,,Lankesa“, ,,Brydė“, ,,Bitula“, ,,Botagėlis“, ,,Ratilėlis“ kvies susirinkusiuosius kartu dainuoti, šokti, sukti ratelius. Grupė ,,Ugnies valdovai“ įžiebs saulės ženklus, suks ugnies ratus, o koncertą vainikuos nuotaikingas muzikos ansamblis ,,Jonis“.

Visus didelius ir mažus ateiti ir prasmingai atšvęsti paskutinį Kalėdų vakarą kviečia Kauno miesto savivaldybės Kauno tautinės kultūros centras.

Kategorijos: Etninė kultūra, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė