G.Songaila ir K.Motieka: neišklausęs mergaitės teismas pažeidė žmogaus teises (audio, video) (30)

Kazimieras Motieka ir Gintaras Songaila

Kazimieras Motieka ir Gintaras Songaila

Sausio 3 d. LRT radijo ir TV diskusijų laidoje „Ant svarstyklių“ apie pagarbą žmogui, valstybei, įstatymui kalbėjosi Seimo narys Tautininkų Sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, Nepriklausomybės akto signataras, advokatas Kazimieras Motieka ir laidos vedėjas Gintaras Aleknonis.

Pagrindine pokalbio tema buvo pastarojo meto įvykiai Garliavoje ir Kėdainių apylinkės teismo teismo nutartį grąžinti Drąsiaus Kedžio dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei.  Tautininkas G.Songaila atkreipė dėmesį į tai, kad nėra žinių apie tai ar teisėjas Vitalijus Kondratevas priimdamas sprendimą dėl mažametės mergaitės gyvenamos vietos nustatymo pasidomėjo ta gyvenama aplinka į kurią skubos tvarka nusprendė perkelti vaiką.  „Jeigu pasitvirtins faktas, kad jis net nesidomėjo ta gyvenama vieta į kurią taip skubiai nusiuntė tą vaiką, tai toks teisėjas  mūsų manymų turėtų įstatymų nustatyta tvarka būti šalinamas iš pareigų ir dėl to mes kreipėmės į Prezidentę“, – sakė G.Songaila.

Primename, kad Gruodžio 29 d. Seimo nariai Gintaras Songaila ir Rytas Kupčinskas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami įvertinti Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo Vitalijaus Kondratjevo veiksmus gruodžio 16 d. priimant sprendimą dėl Drąsiaus Kedžio dukters globos skubaus perdavimo motinai Laimutei Stankūnaitei.

Seimo narių manymu, teisėjas Vitalijus Kondratjevas diskredituoja visą Lietuvos teisėsaugą bei pačią valstybę. Jie pasiūlė atidžiai patikrinti visas aplinkybes, susijusias su teisėjo Vitalijaus Kondratjevo gruodžio 16 d. sprendimu, ir, jei faktai pasitvirtintų, siūlo Prezidentei tokį teisėją šalinti iš pareigų. Susidariusioje situacijoje G.Songaila ir R.Kupčinskas paprašė Prezidentės pagal savo kompetenciją imtis visų būtinų priemonių, kad būtų užtikrinta vaiko gerovė.

Gautą Seimo narių G.Songailos ir R.Kupčinsko kreipimąsi dėl „Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo Vitalijaus Kondratjevo“, Prezidentūra Lietuvos Respublikos Teismų įstatymo nustatyta tvarka tą pačią dieną perdavė nagrinėti Teisėjų tarybai, kad būtų atliktas kreipimesi nurodytų aplinkybių tyrimas.

Diskusijų laidoje tiek advokatas K.Motieka tiek ir Seimo narys G.Songaila sutiko, kad priimdamas vienokį ar kitokį sprendimą teisėjas privalėjo išsiaiškinti vaiko nuomonę. Pasak K.Motiekos tai galėjo būti padaryta dalyvaujant tėvams, globėjams arba švietimo darbuotojams.

„Jeigu šiuo konkrečiu atveju nebuvo kalbėtasi su vaiku, manyčiau, kad tai vienas iš didžiausių žmogaus teisių pažeidimų“, – teigė advokatas K.Motieka komentuodamas teismo nutartį grąžinti Drąsiaus Kedžio dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei.

Klausykite sausio 3 d. LRT radijo ir TV diskusijų laidos „Ant svarstyklių“ garso įrašo:Žiūrėkite sausio 3 d. LRT radijo ir TV diskusijų laidos „Ant svarstyklių“ vaizdo įrašo (atsiprašome – laida kol kas užblokuota LRT archyve):

Kategorijos: Garsai, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė