Iš Lietuvos ESBO vairą perėmė Airija (0)

ELTA nuotr.

ELTA nuotr.

Lietuva baigė pirmininkavimą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO). Sausio 1-ąją vadovavimą šiai tarptautinei organizacijai, vienijančiai 56 valstybes, perėmė Airija. Lietuva pirmininkavimą ESBO buvo perėmusi iš Kazachstano.

Svarbiausi Lietuvos pirmininkavimo ESBO darbai apėmė energetinio saugumo klausimus, Vidurio Azijos, Šiaurės Kaukazo ir Afganistano problematiką.

Lietuvos pirmininkavimo metu daug dėmesio buvo skirta santykiams su kaimyninėmis šalimis, rinkimams Baltarusijoje, konfliktų prevencijai ir jų sureguliavimo mechanizmams, rinkimų stebėjimo misijoms ir atsakui į naująsias grėsmes.

Svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo renginys buvo ESBO Ministrų tarybos sesija Vilniuje gruodžio 6-7 dienomis, kurioje buvo priimta svarbių sprendimų.

2012 metais ESBO pirmininkaus Airija. Šios šalies užsienio reikalų ministras Eamonas Gilmoras Dublino pirmininkavimo planą pristatys Vienoje sausio 12 dieną.

ESBO yra didžiausia regioninė tarptautinė saugumą užtikrinanti organizacija, savo gretose vienijanti 56 Šiaurės Amerikos, Europos ir Vidurinės Azijos valstybes. Pagrindinės jos veiklos kryptys yra konfliktų prevencija, krizių valdymas, ginklų apyvartos kontrolė. ESBO turi ilgalaikę patirtį ginklų kontrolės, nusiginklavimo ir saugumo srityse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė