Pirmą Naujų metų dieną – Japoniją sukrėtė stiprus žemės drebėjimas (0)

Pirmąją Naujųjų metų dieną Japoniją vėl sukrėtė stiprus žemės drebėjimas. 7 balų stiprumo požeminiai smūgiai drebino šalies rytų ir šiaurės rytų sritis. Apie sužeistus žmones ir kitą žemės drebėjimo padarytą žalą kol kas pranešimų negauta.

Žemės drebėjimo epicentras užfiksuotas netoli nuo Ramiajame Vandenyne esančios negyvenamos Toišima salos priklausančios Japonijos pietryčiuose esančiam Idzu salynui. Tai yra apie 370 mylių piečiau Tokijo. Pastatai Tokijo apylinkėse virpėjo, tačiau negriuvo. Kuriam laikui buvo sustabdytas traukinių eismas Šiaurės ir centrinėje Japonijoje.

Pernai metų kovo mėnesį Šiaurės rytinę Japonijos pakrantę sukrėtė stipriausias kada nors užfiksuotas šioje šalyje 9 balų stiprumo žemės drebėjimas. Tuomet kilo milžiniška cunamio banga šlavusi nuo žemės paviršiaus savo kelyje viską iš eilės ir pažeidusi Fukušimos atominės elektrinės įrengimus. Tai buvo didžiausią pasaulyje AE avarija nuo Černobylio laikų. Tuomet žuvo arba dingo be žinios daugiau nei 23 tūkst. žmonių.

Po šiandieninio žemės drebėjimo „Tokyo Electric Power“ atstovas pranešė, kad nėra jokios informacijos apie nukrypimus nuo normos cunamio nuniokotoje Fukušimos AE.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė