Rusijos valdžia išvaikė opozicijos mitingus Maskvoje ir Sankt Peterburge (0)

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.Gruodžio 31 d. Rusijoje vyko opozicinio susivienijimo „Strategija-31“ akcijos kuriomis buvo reikalaujama Rusijos Konstitucijos 31-o straipsnio garantuojamos teisės į taikius susibūrimus.

„Strategiją 31“ sudaro neužregistruotos partijos „Kitokia Rusija“ (lyderis Eduardas Limonovas), judėjimų „Solidarumas“, „Jungtinis piliečių frontas“ ir „Kairysis frontas“ atstovai. Naujųjų metų išvakarėse rengiamam mitingui Maskvos merija leidimo neišdavė.

Tuo pat metu nesankcionuoti mitingai vyko ir Sankt-Peterburge bei Nižnij Novgorode. Tik Čeboksaruose mitingui buvo gautas leidimas. Opozicija mitinguose reikalavo gruodžio 4-osios rinkimų rezultatų atšaukimo, politinių kalinių išlaisvinimo ir teisės į taikius susibūrimus.

Maskvos Triumfo aikštėje akcija prasidėjo 16 val. Lietuvos laiku ir tuko apie pusantros valandos. Policija neleido opozicijos šalininkams surengti mitingo. Radijos stoties „Svoboda“ žiniomis visa aikštė ir jos prieigos buvo apsuptos policijos ir kareivių. Žmonės einantys į mitingą buvo sulaikomi. Buvo sulaikyta apie 60-70 žmonių. Radiostoties „Echo Moskvy“ duomenimis sulaikytas buvo ir opozicinio judėjimo „Kta Rusija“ lyderis Eduardas Limonovas.

Pagal įvairius vertinimus mitinguoti į Maskvos Trumfo aikštę buvo susirinkę 150-200 žmonių ir apie 100 žurnalistų ir blogerių.

Analogiškame opozicijos mitinge vykusiame Sankt-Peterburge policija ėmė sklaidyti ir suiminėti susirinkusius demonstrantus tuomet kai jie pradėjo skanduoti „Naujieji metai be Putino!“

Nižnij Novgorode ir Čeboksaruose „Strategija-31“mitingai nebuvo policijos išvaikyti kadangi, pasak Rusijos valstybinės vidaus reikalų valdybos, juose buvo taikiai bendraujama ir nebuvo skanduojami lozungai…

Didžiausias per pastaruosius 20 metų mitingas, nukreiptas prieš gruodžio 4 d. vykusių rinkimų į Rusijos Dūmą rezultatų klastojimą įvyko gruodžio 10 d. vakare Maskvoje. Šiame mitinge galėjo dalyvauti apie 50 tūkstančių žmonių.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė