DONIO albumas „Ein Saulelė aplink dangų“ – toks, koks sumanytas anuomet (video) (0)

DONISPrieš pat Kalėdas leidykloje „Dangus“ pasirodė kiek netikėtas grupės DONIS albumas „Ein Saulelė aplink dangų“. Naujasis albumas iš tiesų buvo įrašytas dar 2001-2002 metais ir veik dešimt metų išbuvo paslaptyje. Paslaptimi apgaubtas tapo ir jo išleidimas prieš pačią Kūčių naktį, apie kurį niekur nebuvo skelbta iš anksto. Nupūtus regis visai plonyti laiko dulkių sluoksnį, šis brandžiai išlaikytas CD pasiekia klausytojus įamžintoje savo laikmečio būsenoje ir tikriausiai maloniai nustebins ne vieną šiuolaikinės baltiškos muzikos gerbėją.

Iš folkloro garsų, gausių instrumentų ir subtilios elektroninės muzikos supintas ratas perteikia estetišką, solidų, įtraukiantį Donio skambesį, kuris namų erdvę pripildo tikrai šventiško skaidrumo. Dar viena simboliška paslaptis yra tai, kad albumo kurį sudaro 32 min. trukmės vientisas kūrinys, įrašų sesijos neišliko, todėl nuvijo autoriaus mintis muziką kooreguoti pagal šiandienos galimybes ir paliko jį tokį, koks buvo sukurtas ir lemtas. Apie tai ir ateities sumanymus dangus.net trumpai pakalbino autorių Donatą Bielkauską:

———

Albumas kiek netikėtai pasirodė po 9 metų nuo jo įrašymo. Kiek pamenu, jis buvo kuriamas ne vienerius metus ir žadėtas išleisti, tačiau tuomet nusprendei jo nepublikuoti. Kokios buvo priežastys ir kodėl „Ein Saulelė aplink dangų“ pasirodė šiemet?

Donis: Kartais peržvelgiu archyvus, įsiklausau, įvertinu. Suskambo kitaip, užkabino prisiminimus ir supratau, kad buvo būtent toks kūrybos tarpsnis ir jis nebepasikartos, todėl nusprendžiau pasidalinti su visais. Matomai savikritiškumas šiuo momentu leidžia tai padaryti.

Albumo vokalinę dalį įdainavo Tavo žmona Daiva. Ji, kiek pamenam, prisidėdavo ir prie kitų grupės DONIS įrašų. Ar įrašinėti su šeimos nariais sunkiau, ar lengviau, nei su kviestiniais muzikantais? Gal kokia nors proga koncerto vedėjas kada nors Donį pristatys „o dabar scenoje – Donatas ir Daiva Bielkauskai“?

Šeima

Šeima

Su šeimos nariais darant įrašus reikia didesnės kantrybės. Paprastai norisi reikalauti vis geresnio rezultato. Gal todėl Daiva į tokią galimą bendrą veiklą žvelgia su atsargumu. Labai norėčiau sulaukti koncerto kai būsime pristatyti kaip šeimos kolektyvas. Auga Aistis ir Saulė, vis ryškesni jų gebėjimai ir noras muzikuoti. Aistis jau dabar sugeba puikiausiai įrašinėti muziką su kompiuteriu, sekti pasakas bei kurti joms muzikinius fonus. Jei viskas taip vyks ir toliau, matomai sulauksime bendrų šeimos albumų ir žinoma koncertų.

Minėjai, kad nors albumas pasirodo per pačias žiemos šventes, jo tematika nėra kalėdinė. Papasakok plačiau apie „Ein Saulelė aplink dangų“ turinį ir muzikinį audeklą.

Po studijų ilgokai galvose dar sukosi įvairios dainos iš studentiškų teminių folkloro programų. Mums su Daiva tai labai artimos dainos ir albume jos suskamba kaip ryškiausi to laiko prisiminimai. Matomai viskas sudėliota ir apjungta taip kaip mus mokė ar darė patys dėstytojai. Muzikinis audinys pakankamai paprastas. Dabar tikrai rasčiau ką pakritikuoti, bet galimybės keisti ar taisyti neturiu. Įrašų sesijos neišliko. Klausytojui turinys ir skambesys atiduodamas toks koks buvo sumanytas anuomet. Pacituosiu dešimtmečiu jaunesnį save : „Ein saulelė aplink dangų“ – subtilus sukimasis savotiškame neofolk, acid-jazz, trip-hop, ambient, new age stilių rate, kuriame nėra aiškaus ir pabrėžto akcento. Kompozicija prasideda ir baigiasi tais pačiais sąskambiais, sukuriant tęstinumo, nesibaigiančio saulės rato, būties be pradžios ir pabaigos pojūtį.“

Vaizdinei albumo ištraukai remiksą sukūrė gitaristas Mr.Jumbo. Tai negi manai, kad originaliam įrašui trūksta gitaros…? Nors tuo metu ir laiku sukurto kūrinio po dešimtmečio gal nereiktų vertinti iš technologinės pusės, bet gal kažką dabar darytum kitaip?

Remiksą dariau aš pats, Mr.Jumbo viską papildė savo kurtomis gitaros partijomis. Norėjosi bent šiek tiek nutolti nuo pirminio skambesio. Tačiau neturint atskirų partijų garso takelių medžiaga manipuliuoti gan sudėtinga. Kaip pats supratau, gal ir gerai kad nėra galimybės taisyti. Man sunkoka prisiversti dirbti su sena medžiaga, lengviau naują albumą įrašyti nei seną taisyti. Pats visumos skambesys labai neblogas, net pačiam keista kaip tai pavyko, tada dar neturėjau daugelio įrašams būtinų įrankių. Gal tai dalinai ir yra priežastis kodėl albumas pasirodė tik dabar. Pats save nustebinau, juk buvo visai neprastai nepaisant sąlygų nebuvimo … Dabar įrašyčiau tiesiog kitokį albumą, kita patirtis, galimybės, kūrėjo ambicijos …

Pastebėtina Tavo aktyvi veikla su jaunimo grupe GYVATA. Ta proga būtų įdomu sužinoti kokie Donio grupės ir visų susijusių projektų kūrybiniai planai ateinantiems metams?

Grupė GYVATA apjungė jaunus bendraminčius. Prieš porą metų atradome vieni kitus ir kolkas nesiskirstom. Šių metų eigoje įrašėme medžiagą pirmam pilnam grupės albumui. Šiuo metu vyksta įrašų suvedimo darbai. Labai norim ir tikimės ateinantį pavasarį visa tai publikuoti. Manau bus jaunatviškai nuoširdus albumas. DONIS ruošia medžiagą dviems albumams. Vienas iš jų bus paremtas rezistencine/istorine tematika, mano senelio patirtimi. Albumas bus išleistas vinile. Kitas albumas bus su vaikais, bet skirtas ne tik vaikams. Pabandysiu pagaminti teisingo repertuaro mūsų mažiesiems, jų tėveliams, vaikų darželių auklėtojoms ir pradinių klasių mokytojoms. Manau tikslinga padirbėti šia linkme nes tai, ką girdžiu, dažnai nedžiugina. Mintyse sukasi dar vienas akustinis albumas, nes esu surinkęs nemažą kolekciją instrumentų. Tokie štai planai.

—-
Ką gi, puikios žinios, – belieka visai Donio šeimynai ir jaunimo draugijai nuoširdžiai palinkėti visų kūrybinių tikslų įgyvendinimo ateinančiais metais, o Jums per žiemos metą ne kartą pasidžiaugti kūriniu „Ein Saulelė aplink dangų“ repeat režimu. Kompaktinę digipack plokštelę galima įsigyti krautuvėlėje „Ragainė“ Vilniuje arba internetu iš leidyklos, bei muzikos renginiuose.

httpv://youtu.be/EWQFGuvTblQ
httpv://youtu.be/gX7ZqgRJXVE

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Mes baltai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė