D.Grybauskaitė: Savo papročiais ir tautosaka esame unikalūs pasaulyje (3)

Gruodžio 29 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su lietuvių liaudies folkloro dainininke ir etnokultūros puoselėtoja Veronika Povilioniene. Šalies vadovė pasveikino menininkę gavus prestižinį pasaulio folkloro asociacijų sąjungos apdovanojimą, kuris prilyginamas folkloro „Oskarui”.

Prezidentė padėkojo V.Povilionienei už senosios lietuvių kultūros puoselėjimą. Lietuvos vadovės teigimu, menininkė yra Lietuvos etnokultūros simbolis, turinti unikalią savybę ne tik pati gyventi folkloro muzika, bet ir padaryti ją artimą bei įdomią kitiems, ypač jauniems žmonėms.

„Lietuviškas folkloras – labai senas ir unikalus. Tai reikšminga mūsų tapatybės dalis, prasminga ir šių laikų žmogui. Turime vertinti ir puoselėti šį turtą, nes savo kalba, papročiais ir tautosaka esame išskirtiniai pasaulyje”, – sakė šalies vadovė.

Pasaulio Folkloro Oskaras V.Povilionienei  buvo įteiktas  šių metų lapkričio 17 d. Čeliabinske (Rusija) vykusiame Tarptautinių folkloro asociacijų sąjungos (IGF) kongrese.

Folkloro Oskaras yra aukščiausias tarptautinės folkloro asociacijos (IGF) apdovanojimas įsteigtas 2008 metais. Nuo to laiko jis teikiamas kasmet už pasiekimus populiarinant folklorą ir tautinės kultūros bei folklorinio judėjimo plėtojimą.

Lietuva tokį apdovanojimą pelno jau antrą kartą. 2009 m. iš Portugalijos Pasaulio Folkloro Oskarą parsivežė choreografė Birutė Akelaitienė.

Kategorijos: Etninė kultūra, Lietuvoje, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė