Vyriausybė nusprendė steigti Nacionalinį baltistikos centrą – Baltų akademiją (32)

Gruodžio 28 d. Ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama Lituanistikos plėtros komisija aptarė lituanistikos finansavimo klausimus bei priėmė sprendimą steigti nacionalinį baltistikos centrą – Baltų akademiją – pranešė Ministro pirmininko spaudos tarnyba.

Šią akademiją siūloma įsteigti kitų metų liepos 1 dieną. Sprendimą dėl jos įsteigimo ir strateginių veiklos gairių turės priimti Vyriausybė.

Pranešama, kad Baltų akademiją, padėtų sutelkti humanitarinių mokslų pajėgas bendrai baltistikos tyrimų atnaujinimo, plėtros ir sklaidos veiklai ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Ateityje būtų siekiama, kad Vilnius taptų tarptautiniu baltistikos centru.

Komisija nusprendė, kad lituanistikos plėtra turi tapti prioritetine sritimi, kuriai Europos Sąjungos 2014-2020 m. finansinėje perspektyvoje būtina numatyti lėšų mokslinių tyrimų infrastruktūrai modernizuoti. Taip pat nutarta stiprinti lituanistikos doktorantūros studijas, daugiau dėmesio skirti lituanistikos mokslinių tyrimų rezultatų sklaidai viešojoje erdvėje, planuojama parengti ilgalaikių mokslinių tyrimų programą.

Lituanistikos plėtros komisiją buvo sudaryta Vyriausybės nutarimu šių metų vasario 2 d. Pagrindinė šios komisijos paskirtis yra teikti Ministrų kabinetui siūlymus dėl lituanistikos tyrimų vystymo, jų koordinavimo ir sklaidos.

Šiai komisijai taip pat pavesta teikti išvadas dėl lituanistų mokslininkų rengimo krypčių, rūpintis lituanistinio paveldo puoselėjimu ir gimtosios kalbos ugdymu. Lituanistikos plėtros komisija taip pat formuluos Vyriausybei išvadas, kaip užtikrinti Lietuvos tapatybės raidą ir ją stiprinti.

Lituanistikos plėtros komisijai pirmininkauja premjeras Andrius Kubilius o jo pavaduotojais šioje komisijoje yra kultūros, švietimo ir mokslo ministrai.

Personalinę Lituanistikos plėtros komisijos sudėtį tvirtina Ministras pirmininkas.

Lituanistikos plėtros komisijos posėdžiai yra rengiamai ne rečiau kaip dukart per metus. Komisija prireikus gali pasitelkti nepriklausomų ekspertų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovų, rengti teisės aktų projektus ir juos teikti Vyriausybei svarstyti.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė