KPD: dangoraižio prie Gedimino pilies nebus (0)

Gruodžio 27 d. Lietuvos žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams, kad Vilniaus miesto savivaldybė „uždegė žalią šviesą“ dangoraižio statybai netoli Gedimino pilies, Kultūros paveldo departamento (KPD) prie Kultūros ministerijos atstovai suskubo šį pranešimą paneigti.

„Žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tai, kad rastas sprendimas dėl Vilniuje, Rinktinės g.2 planuojamų statybų, kurios iki šiol neatitiko paveldosaugos reikalavimų. Tačiau šios naujienos antraštė „Atšauktas veto dangoraižiui“ yra klaidinanti. Iš tiesų jokio dangoraižio valstybės saugomo Energetikos ir technikos muziejaus teritorijoje adresu Rinktinės g. 2 nebus. Bendrovė „RVM Investments“ ir Vilniaus miesto savivaldybė išpildė visus Kultūros paveldo departamento reikalavimus, iškeltus šios kompanijos statyboms minimoje vietoje“ – rašoma KPD vyr.specialistės viešiesiems ryšiams Jolantos Miškinytė išplatintame pareiškime.

KPD pranešime spaudai nurodoma, kad Vilniaus savivaldybės Taryba atsižvelgė į KPD reikalavimą atšaukti sprendimą dėl pažeidimus įteisinančio Rinktinės 2 detaliojo plano ir įsipareigojo laikytis paveldosaugos normų.  Bendrovė „RVM Investments“ sumažino teritorijos užstatymą bei būsimųjų statinių aukštį. Naujieji pastatai nebeužgoš Energetikos ir technikos muziejaus (ETM). Daugiausiai paveldosaugininkų priekaištų kėlusio už ETM suplanuoto statyti korpuso tūriai yra mažinami ir skaidomi. Techniniu projektu bus gerinami architektūriniai sprendimai. Tuo pačiu Vilniaus miesto savivaldybė atsiėmė savo skundą prieš Kultūros paveldo departamentą dėl neva padarytos žalos.

Vilniaus miesto savivaldybė bylą KPD buvo iškėlusi šią vasarą, kai šis sustabdė Raimundo Mieželio, buvusio prezidento Valdo Adamkaus patarėjo, vadovaujamos įmonės „RVM Investments“ užmojį Vilniuje prie Karaliaus Mindaugo tilto, Rinktinės gatvėje, statyti paminklosaugos reikalavimų neatitinkantį statinį.

Kategorijos: Architektūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė