Sostinės Katedros aikštėje – kalėdinė, kvepianti 4D Vilniaus pasaka (video) (0)

Nuo Šv. Kalėdų iki Naujųjų metų Katedros aikštėje vilniečių ir miesto svečių lauks įspūdinga pasaka „Stebuklingos Kalėdos“. Sukurta 4D projekcija bus rodoma ant vieno didžiausių istorinių pastatų pačioje Vilniaus širdyje – ant Vilniaus Arkikatedros Bazilikos šoninės sienos, kuri ir taps pagrindu video projekcijoms.

„Panašūs projektai buvo įgyvendinti Niujorke, Londone. Rytų Europoje mes pirmieji tai rodysime. Tikimės sulaukti svečių ne tik iš tolimų Lietuvos kampelių, bet ir iš Rygos, Minsko, Varšuvos“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Miesto atsiradimo istorija, Jėzaus gimimas Betliejuje, lietuviškos pasakos ir tradiciniai tautiniai, kalėdiniai motyvai bus perteikiami inovatyvia projekcija ant pastato šono – iki šiol didžiausio ekrano Lietuvoje, kurio plotas siekia net 1100 kv. m.

Projekciją kurianti „Gluk Media“ komanda, manipuliuodama pastato detalėmis, sukurs optines iliuzijas. Katedra atgis ir taps nematytomis, įspūdingomis erdvėmis. Susirinkusieji aikštėje matys, kaip Katedra virsta senovine giria, Gedimino pilimi, Senamiesčio ar modernaus Vilniaus peizažu, auksinio medaus koriu, Betliejaus tvarteliu, senovine trobele, krištoliniais ledo rūmais ar žvaigždėtu dangumi.

Gausybe vaizdo efektų praturtinta projekcija visiems primins tikrąsias kalėdines vertybes ir krikščioniškąją šventės prigimtį. Pagal siužetinę liniją Katedros aikštėje pūs ir kalėdinis mandarinų, ir cinamono kvapo vėjai.

Pasaka bus rodoma Vilniaus Katedros aikštėje 18 kartų – nuo gruodžio 25 iki 30 dienos tris kartus per dieną – 17.00, 18.20 (laikas tarp Šv. Mišių) ir 20.00 val. Pasakos premjera – gruodžio 25 d. 17.00 val.

httpv://youtu.be/J46673kOCIE

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė