Seime įregistruotas ypatingojo prokuroro įstatymo projektas (0)

Gruodžio 23 d. Seimo narių grupė atstovaujanti tiek valdančiąją tiek ir opozicines Seimo frakcijas įregistravo Lietuvos Respublikos ypatingojo prokuroro įstatymo projektą (Nr. XIP-3997).

Šiuo projektu siekaima nustatyti ypatingų, veiksmingam valstybės funkcionavimui būtinų tyrimų teisinius pagrindus, o taip pat – ypatingojo prokuroro tokiems tyrimams atlikti įgaliojimus, atsakomybę ir jo paskyrimo tvarką bei tokio prokuroro atliktų ypatingų tyrimų išvadų patvirtinimo ir jų įgyvendinimo tvarką. Projektas parengtas, atsižvelgiant į JAV, kuriose yra panašus institutas, kaip čia siūlomas ypatingasis prokuroras, teigiamą praktiką.

Projektas nustato, kad ypatingi tyrimai gali būti atliekami, esant poreikiui ginti itin reikšmingus viešuosius interesus, kai tai susiję su teisėtumo užtikrinimo klausimais, kliūtimis teisingumui vykdyti, galimu viešojo administravimo neveiksmingumu, įgyvendinant itin svarbius valstybei tikslus, galima korupcija, valstybės institucijų, pareigūnų ar tarnautojų įgaliojimų viršijimu ar piktnaudžiavimais tarnybine padėtimi, su neskaidriais stambaus masto ekonominiais sandėriais ar ūkine finansine veikla, grėsmėmis socialinei aplinkai, darnai, sveikatai ar  nacionaliniam saugumui.

Seimo narių grupė siūlys šį projektą svarstyti Seimui pačioje pavasario sesijos pradžioje.

Seimo narių nuomone pastebimas tam tikras generalinės prokuratūros ir kitų valstybės institucijų bei pareigūnų ir tarnautojų vangumas, ginant viešąjį interesą, siekiant atsakomybės už teisės aktų pažeidimus, netinkamą valstybinių funkcijų įgyvendinimą. Stringa tokių valstybinio masto problemų tyrimas kaip  –  garsieji LEO sandėriai ir kiti neskaidrūs veiksmai energetikoje, pedofilijos byla, teismo sprendimų nevykdymas dėl Kazokiškių sąvartyno ir kita.

Įstatymo projektą registravo: Gintaras Songaila, Rytas Kupčinskas, Vida Marija Čigriejienė, Kazimieras Uoka, Andrius Mazuronis, Donalda Meiželytė-Svilienė, Aurelija Stancikienė, Laimontas Dinius, Gediminas Navaitis, Rimantas Sinkevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė