Tautininkai ragina Seimą grąžinti lengvatinį PVM tarifą spaudai (8)

Gintaras Songaila | ALKAS.lt nuotr.Praeitą savaitgalį atkurtos Tautininkų sąjungos (TS) valdyba šiandien, gruodžio 22 d. kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo valdybą, prašydama į gruodžio 23 d. Seimo darbotvarkę įtraukti įstatymo projektą, numatantį grąžinti lengvatinį PVM tarifą spaudai. Tuo pačiu prašoma Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK)  laiku pateikti išvadą dėl šio projekto.

„Yra tikimybė, kad Seimas savo darbą rytoj pabaigs iki pietų, todėl šiandien raštu paprašiau Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininko Arūno Valinsko kviesti komiteto posėdį šiuo klausimu rytoj iš ryto, o ne 14.15, kaip dabar numatyta, mat naujausiais duomenimis komiteto posėdis yra numatytas 9:30 val.“ – sakė Seimo narys, atkurtosios Tautininkų sąjungos  Gintaras Songaila.

„Laisva ir nepriklausoma žiniasklaida yra vienas pagrindinių ir stipriausių demokratijos garantų. Valstybė pati turi rūpintis, kad spauda turėtų kuo stabilesnes ekonomines sąlygas, nes būtent tai užtikrina spaudos, kaip visuomenės informavimo priemonės, nepriklausomybę nuo įvairių finansinių ar politinių grupių įtakos, galimybę būti nešališkai ir tarnauti visuomenės interesams“ – sakė G.Songaila.

Seimo valdybai įteiktame rašte tautininkai vertindami iki šiol spaudai taikomus mokesčius rašo: „Manome, kad buvo padaryta didžiulė klaida šitaip drastiškai padidinus mokesčius spaudai. Praėję metai parodė, kad naudos iš padidintų mokesčių nebuvo, o žala daugeliui leidinių padaryta neatitaisoma: panaikinus PVM lengvatą spaudai ir pakėlus mokesčius nuo 5 iki 21 procento, vieni spaudos leidiniai, nepajėgdami išsilaikyti, užsidarė, kiti nuolat keičia savininkus, eidami iš rankų  į rankas, treti šiaip ne taip vegetuoja su vis prastėjančia tiek turinio, tiek išvaizdos kokybe, dėl ko mažėja pasitikėjimas spausdintu žodžiu. Įvertinant tai, kaip pasikeitė kiti mokesčiai, kyla grėsmė, kad kai kurie laikraščiai, ypač kultūrinė ar vietinė spauda, pasmerkta išnykimui, o dalis gyventojų, gyvenančių atokiose kaimo gyvenvietėse, gali likti apskritai be spausdinto žodžio“.

TS valdybos rašte atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad Europos valstybėse, nežiūrint visuotinės krizės, PVM lengvata spaudos leidiniams yra išlaikyta,  o kai kuriose šalyse  taikomas ne nulinis tarifas. Rašte pabrėžiama, kad vyriausybės nenoras atsižvelgti į „apverktiną lietuviškos spaudos būklę, stumia leidėjus pirkti paslaugas užsienyje: jau dabar dalis laikraščių yra spausdinama kaimyninėse šalyse, kuriose PVM lengvata spaudos lediniams yra“.

„Spauda negali būti laikoma eiliniu verslo paslaugų teikėju. Jeigu valstybė siekia, kad Lietuvoje būtų nevaržomas laisvas žodis, būtų apribota oligarchų ar kitų grupių įtaka spaudai, būtų puoselėjama etiška ir profesionali žiniasklaida, ji turi išgirsti ir žiniasklaidos prašymą – sumažinti , ar tiksliau, grąžinti buvusį PVM tarifą. Turime galimybę atitaisyti padarytą klaidą, juolab kad dabar daugeliui tapo aišku, kad PVM lengvatos spaudai panaikinimas ne tik neatneša jokios naudos, bet ir yra žalingas, todėl remiame Lietuvos Respublikos Prezidentės siūlymą“, – tvirtina tautininkų lyderis G.Songaila.

Tautininkai nuosekliai rėmė ir remia siūlymą išlaikyti lengvatinį PVM tarifą spaudai. Tautininkų lyderis, Seimo narys G.Songaila dar 2008 metais pasisakė ir balsavo prieš šios lengvatos naikinimą, tačiau tuo kartu nepavyko surinkti reikiamo balsų skaičiaus.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė