Kepler-20: 5 planetos iš kurių 2 Žemės dydžio (video) (0)

Dailininko akimis artimiausioji Kepler-20e planeta. NASA pav.

Dailininko akimis artimiausioji Kepler-20e planeta. NASA pav.

NASA teleskopas „Kepler“ dar visai neseniai pranešė, kad aptiko 2,4 karto didesnę už Žemę egzoplanetą, skriejančią savo žvaigždės gyvybės zonoje, o jau dabar skelbia apie atrastas dar mažesnes planetas.

Žvaigždė, prie kurios buvo aptiktos net penkios egzoplanetos yra panaši į mūsų Saulę, bet šiek tiek mažesnė ir šaltesnė.

Trys iš penkių planetų turėtų būti dujinės ir žymiai didesnės nei Žemė, bet likusias dvi galime laikyti Žemės dydžio egzoplanetomis, nes viena iš jų yra 0,8, o kita 1,03 mūsų planetos skersmens.

Mažiausioji planeta Kepler-20e apie savo žvaigždė apskrieja tik per 6,1 dienos, o didesnioji Kepler-20f per 19,6. Jos yra taip arti savo saulės, kad paviršiaus temperatūra pačioje artimiausioje gali siekti 700 laipsnių pagal Celsijų ir daugiau, todėl tikėtis, kad ten gali egzistuoti gyvybę būtų naivoka.

Mokslininkus nustebino tai, kad tokio dydžio akmeninės planetos skrieja taip arti savo žvaigždės. Jų manymu, veikiausiai šios planetos susiformavo toliau nuo Kepler-20 žvaigždės, ir vėliau buvo pritrauktos prie savosios saulės.

Atrastų mažiausių planetų palyginimas su Žeme ir Venera. NASA pav.

Atrastų mažiausių planetų palyginimas su Žeme ir Venera. NASA pav.

httpv://youtu.be/4sXGYkPNnlI

Kepler-20 sistema vaizdžiai. NASA medžiaga

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė