Atsikūrusi Tautininkų sąjunga sieks, kad Tauta taptų savo valstybės šeimininke (nuotraukos, video) (7)

Gruodžio 17 d. įvyko atkuriamasis Tautininkų sąjungos suvažiavimas, kuriame  1617 steigėjų atkūrė savarankišką partiją – Tautininkų Sąjungą (TS).

Atkuriamajame Tautininkų sąjungos suvažiavime dalyvavo gausus svečių būrys: Nepriklausomybės akto signatarai, buvę ir esami Seimo nariai, patriotinių visuomeninių organizacijų atstovai, svečiai iš Latvijos ir Gudijos.

„Suvažiavimui pasirinkta gruodžio 17-oji, kai sukanka lygiai 85 metai nuo 1926 m. įvykusio valstybės perversmo, kurio organizavime svarbų vaidmenį suvaidino tautininkai. Tuo metu tautininkai ėmėsi ryžtingų žingsnių, siekdami pakreipti valstybės raidą tautos gerovės kūrimo linkme. Šiandien istorinės sąlygos yra kitos, be to, pagal savo politines nuostatas tautininkai yra nuoseklūs konstituciniai demokratai. Todėl ir politiniai veiksmai šiandien skiriasi, tačiau pagrindiniai tikslai lieka tie patys – imtis esminių pertvarkymų valstybės politikoje siekiant, kad tauta taptų savo valstybės šeimininkė“, – sakė iniciatyvinės grupės Tautininkų sąjungai atkurti pirmininkas, Seimo narys Gintaras Songaila.

2008 metais Tautininkų sąjunga susijungė su TS-LKD, tikėdamasi, kad jungtinėje partijoje nacionaliniai interesai bus ginami veiksmingiau. Tačiau, Kovo 11-osios Akto signataro Leono Milčiaus teigimu, „tautinės vertybės ne tik neįgijo reikalingos dirvos, bet priešingai, daugeliu atveju tapo prislopintos, izoliuotos“.

„Iškilo grėsmė, kad Lietuvos politinėje erdvėje apskritai nebeliks jėgų, galinčių deramai ginti Lietuvą ir lietuvių tautą didelių sunkumų akivaizdoje. Stebimos savęs niekinimo, lietuvybės žeminimo, konstitucinių vertybių pamynimo tendencijos. Plinta netikėjimas savo valstybe, dėl to didėja emigracija (ne vien dėl ekonominių priežasčių), menksta tautos švietimas, aktyviai reiškiasi lenkiškasis šovinizmas, taip pat Rusijos siekiai susigrąžinti Lietuvą į savo įtakos lauką“, – rašoma tautininkų pranešime.

Suvažiavimas priėmė TS programą, įstatus, patvirtino sąjungos tarybą, Etikos ir Kontrolės komisijų sudėtį.  TS pirmininku iš dviejų kandidatų buvo išrinktas Gintaras Songaila surinkęs 1193 balsus. Julius Panka siekęs TS pirmininko posto surinko 398 balsus. TS vicepirmininkų pareigoms suvažiavimas patvirtino: Julių Panką, Kazimierą Uoką ir Valentiną Gylį.

Suvažiavimo dalyviai kreipėsi į viso Pasaulio lietuvius kviesdami įsijungti į tautininkų gretas ir bendromis jėgomis kurti tokią Lietuvą apie kokią svajojo mūsų tėvai ir seneliai kentėdami žiaurias kančias lageriuose ir dalyvaudami pasipriešinimo kovose už Tėvynės laisvę.

2011 12 17 d. Vilnius, „Radisson Blue Lietuva“ viešbūčio konferencijų salė, atkuriamasis Tautininkų  sąjungos suvažiavimas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė