Paukščių Tako galaktikos juodoji skylė įtrauks dujų debesį (0)

Paukščių Takas

Paukščių Takas

Mokslininkai pastebėjo, kad milžiniškas dujų debesis artinasi prie mūsų galaktikos centre esančios juodosios skylės, informuoja BBC.

Nors jau žinoma, kad juodosios skylės į save siurbia viską, kas atsiduria netoliese, tai bus pirma galimybė tai stebėti. Manoma, kad Paukščių tako galaktikos juodoji skylė dujų debesį įsiurbs 2013 m.

Mokslininkai stebėjo dujų debesį Europos astronominių tyrimų organizacijos Pietų pusrutulyje teleskopu ir mano, kad, nors debesis labai didelis, jo masė yra tik apie tris kartus didesnė nei Žemės. Tyrėjai apskaičiavo debesies judėjimo kelią ir mano, kad per pastaruosius septynerius metus jo judėjimo greitis dvigubai padidėjo ir pasiekė 2 350 km per sekundę.

Niekas negali ištrūkti iš juodosios skylės traukos, net šviesa. Aplink juodąją skylę yra gana ramus medžiagos sūkurys, panašus į vandens sūkurį, kuris susidaro išleidžiant vandenį iš kriauklės. Prieš pradingdamas juodojoje skylėje dujų debesis nušvies šią zoną ir mokslininkai galės stebėti tai, ko iki šiol nepavyko pamatyti.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė