Seimas pritarė Lietuvos kultūros tarybos įstatymo projektui net nesvarstęs Lietuvos kultūrininkų teikto alternatyvaus projekto (audio) (1)

Valentinas Stundys

Valentinas Stundys

Gruodžio 15 d. Seimas svarstė Kultūros ministerijos iniciatyvą parengtą Lietuvos kultūros tarybos įstatymo projektą ir jį lydintį naujos redakcijos Kultūros rėmimo fondo įstatymo projektą ir abiems projektams pritarė po pateikimo.

Lietuvos kultūros kongreso, visuomeninių kūrybinių sąjungų ir visuomeninių organizacijų iniciatyva parengtas ir Seimo nario tautininko Gintaro Songailos įregistruotas alternatyvus Lietuvos respublikos kultūros įstatymo projektas įvairių procedūrinių manipuliacijų dėka net nebuvo įtrauktas į gruodžio 15 d. Seimo posėdžio darbotvarkę, kad Kultūros ministerijos valdininkų parengtam įstatymui nebūtų jokių rimtų alternatyvų.

Kultūros ministerijos parengtąjį projektą pristatydamas Seimo švietimo mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys išdrįso net viešai pameluoti neva alternatyvaus projekto nėra, o kultūrininkų parengtasis įstatymas esą tik šį bei tą turi bendro su jo teikiamuoju.

Nors per 150 žymių Lietuvos kultūros veikėjų tą pačią dieną buvo išplatinę viešą pareiškimą ragindami Lietuvos Respublikos Seimą svarstyti ir  Lietuvos kultūros kongreso bei visuomeninių kūrybinių sąjungų ir kitų visuomeninių organizacijų iniciatyva parengtą alternatyvų Lietuvos Respublikos kultūros įstatymo projektą, deja, į jų balsą ir atliktą darbą rengiant šį projektą buvo numota ranka.

„Mes juk ne žodžiais protestavome – mes parengėme alternatyvų įstatymo projektą su viltimi, kad būsime išgirsti ir toliau tobulinsime abu įstatymus – ir mūsų, ir ministerijos parengtą – paraleliai. Todėl nuoširdžiai tikėjomės, kad mūsų darbas bus įvertintas, kad abu alternatyvūs projektai bus svarstomi kartu. Deja taip neįvyko,“ – apgailestavo viena iš Lietuvos kultūros įstatymo projekto rengėjų Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Už abu Kultūros ministerijos iniciatyvą parengtus projektus balsavo 58, prieš buvo 7, susilaikė 32 Seimo nariai.  Pagrindiniu šių klausimų svarstyme buvo paskirtas Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, projektus numatoma svarstyti pavasario sesijoje. Taip pat nuspręsta kreiptis dėl šių projektų Vyriausybės išvados.

***

2011 gruodžio 16 d., 9 val. Jono Vaiškūno (Alkas.lt) pokalbis su Seimo nariu tautininku Gintaru Songaila:

Gintaras Songaila | lrs.lt nuotr.

Gintaras Songaila

Kategorijos: Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė