Klaipėdiečiai suvėrė įspūdingo dydžio šiaudinį sodą (0)

Sodai sodai leliūmoj...Klaipėdos etnokultūros centras kasmet advento metu klaipėdiečus pakviečia vis kitai bendrai veiklai. Šiemet kelios dešimtys miestiečių sudalyvavo akcijoje „Augink sodą“, kurios metu suvertas įspūdingo dydžio šiaudinis sodas. Tautodailininkė Margarita Macijauskienė, vadovavusi kūrybiniam procesui džiaugiasi, kad klaipėdiečiai labai aktyvūs, smalsūs, kūrybingi ir geranoriški. Juk  sodus kurti galima tik su geromis mintimis, kitaip šiaudas lūžta, siūlas susipainioja – ir tenka pradėti iš naujo. Klaipėdiečiams „užauginti“ sodą sekėsi puikiai, o darbo vaisiai džiugina ne tik akį, bet ir širdį. Belieką didįjį Klaipėdos sodą apdainuoti ir atlikti pakabinimo apeigą.

Gruodžio 17 d., šeštadienį,  16 val. Etnokultūros centre vyks advento vakaras, kurio metu klaipėdiečių suvertas sodas bus perduotas Klaipėdoje statomam Šv. Pranciškaus onkologijos centrui. Šis centras rūpinsis vėžiu sergančiųjų ir jų artimųjų dvasine stiprybe, atkreips   visuomenės dėmesį į dvasines ir psichologines vėžio sukeliamas problemas. Sodo vėrėjai tikisi, kad šiuose dvasinės pagalbos namuose besisukdamas Klaipėdos sodas skleis geras galias, suteiks darnos,  primindamas dangišką sodą ir Dievišką tvarką įkvėps juo besigrožinčiųjų sielas..

Sodų sodas

Sodų sodas

Vakaro nuotaiką kurs Etnokultūros centro folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“ (vad. Jolita Vozgirdienė ir Alvydas Vozgirdas), pristatysiantis naujai parengtą programą „Ir pasidarė dideli dyvai“. Joje išvysime senųjų advento apeigų interpretacijas, išgirsime tik šiam metų laikui skirtų dainų-LELIUMŲ-giedojimą, pasaulio sutvėrimo mitus.

Kad balti ir švarūs artėjančias šventes pasitiktume, išvelėsim per metus pajuodusį žmonių gyvenimą, užšalusių ežerų takais ateisime prie apeiginio Kūčių stalo, virš kurio suksis auksaspalvis sodas, gimęs nešti darną ir gėrį.

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė