Šeštadienį Tautininkų sąjunga rengia atkuriamąjį suvažiavimą (30)

Gruodžio 17 d. 11 val. Vilniuje, viešbučio „Radisson Blue Lietuva“ konferencijų salėje įvyks atkuriamasis (steigiamasis) Tautininkų  sąjungos suvažiavimas. 10 val. šalia pagrindinės viešbučio konferencijų salės įvyks pirmoji spaudos konferencija. Konferencijos metu veiks spaudos biuras. Numatomi brifingai ir suvažiavimo pertraukų metu.

Nors suvažiavime priims nutarimą dėl tautininkų partijos atkūrimo, bet pagal įstatymus partijos steigimą reikia registruoti  iš naujo, surinkus ne mažiau kaip 1000 steigėjų. Atkuriamojo suvažiavimo rengėjų duomenimis šiuo metu steigėjų jau yra virš 1500, tačiau jų ratas gana sparčiai plečiasi, numatoma, kad per metus jis turėtų paaugti daugiau kaip dvigubai.

Šių metų birželio mėnesį TS-LKD Tautininkų frakcijos konferencija nutarė atsiskirti nuo TS-LKD dėl to, kad TS-LKD vadovybė ne sykį pažeidė tautininkų prisijungimo prie jungtinės partijos sutartį ir pagrindinius tautininkų principus, kurie buvo patvirtinti jungtinės partijos suvažiavimuose. Pagrindiniai nesutarimai tarp tautininkų ir TS-LKD vadovybės kilo dėl TS-LKD pirmininko ir jo artimiausios aplinkos visai partijai primetamos liberalios politikos.

Atkuriamoje Tautininkų sąjungoje dalyvauja ne tik trys ketvirtadaliai buvusios TS-LKD frakcijos narių, tarp jų ir Nepriklausomybės akto signatarai: buvęs Seimo narys Klemas Inta, Seimo narys Kazimieras Uoka ir kt., o ir tie tautininkai, kurie nebuvo prisijungę prie TS-LKD (įskaitant ir Nepriklausomybės akto signatarus, buvusius Seimo narius Leoną Milčių, prof. Alvydą Baležentį) vėl jungiasi prie atsikuriančios savarankiškos politinės jėgos, – skelbiama tautininkų išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Skelbiama, kad apie pusę visų partijos steigėjų sudaro nauji asmenys, anksčiau nedalyvavę partinėje veikloje: mokslo ir kūrybinė šviesuomenė, visuomenės veikėjai, jaunimas, tarp jų – taip pat ir studentai. Taigi, susidarė palanki situacija, kai viena vertus, bus užtikrintas idėjinis tautininkų tęstinumas, o kita vertus – numatomas esminis atsinaujinimas ir plėtra.

„Suvažiavimui pasirinkta gruodžio 17 d., kai sukanka lygiai 85 metai nuo 1926 m. įvykusio Valstybės perversmo, kurio organizavime svarbų vaidmenį suvaidino tautininkai. Tuo metu tautininkai ėmėsi ryžtingų žingsnių, siekdami pakreipti valstybės raidą tautos gerovės kūrimo linkme. Šiandien istorinės sąlygos yra kitos, be to, pagal savo politines nuostatas tautininkai yra nuoseklūs konstituciniai demokratai. Todėl ir politiniai veiksmai šiandien skiriasi, tačiau pagrindiniai tikslai lieka tie patys – imtis esminių pertvarkymų valstybės politikoje siekiant, kad tauta taptų savo valstybės šeimininkė“, – teigia Iniciatyvinės grupės Tautininkų sąjungai atkurti pirmininkas, Seimo narys Gintaras Songaila.

„Šiandien tautos padėtis ekonomiškai ir morališkai yra sunki, o Lietuvos politinėje sistemoje išryškėjo takoskyra tarp  to, kas kalbama, žadama, ir to, kas realiai daroma. Tiesos, pasitikėjimo ir vilties pagrindu telkdami  patriotines jėgas, ieškodami nacionalinio sutarimo dėl svarbiausių sprendimų, iš sunkmečio išbrisime greičiau ir Lietuva taps stipresnė“, – sako G.Songaila.

„Suvažiavime bus priimta nauja Tautininkų Sąjungos Bendroji programa, Įstatai, kiti politiniai ir teisiniai dokumentai. Tautininkai sieks kuo platesnio bendradarbiaujančių politinių jėgų, prisiimančių atsakomybę dėl Lietuvos ir lietuvių tautos ateities, susivienijimo“, – pabrėžia iniciatyvinės grupės Tautininkų sąjungai atkurti narė Inga Baranauskienė.

Suvažiavimo darbotvarkę rasite ČIA.

Dėl papildomos žinių siūloma kreiptis į atkuriamos Tautininkų Sąjungos koordinatorių Valentiną Gylį (Tel. 687 38038; info@arolita.lt).

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė