Atidaroma nauja paroda „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ (0)

Š.m. gruodžio 15 d. 16 val. Mažeikių muziejuje (Burbos g. 9) vyks naujos ekspozicijos „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ atidarymas ir šiai parodai skirtų leidinių pristatymas. Senajai kuršių, žiemgalių ir žemaičių istorijai skirta konferencija, kurioje pranešimus skaitys Lietuvos ir Latvijos mokslininkai, rengiama 12 val.

Į atidarymą pakviesti aukščiausi Lietuvos ir Latvijos valstybių vadovai, Latvijos Respublikos prezidentas Valdis Zatleras, Latvijos ambasadorius Lietuvoje Martinš Virsis, Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Virginija Būdienė,  Lietuvos Respublikos kultūros ministras Arūnas Gelūnas, Vilniaus dailės akademijos rektorius Audrius Klimas, žymiausi abiejų šalių kultūros ir meno atstovai, istorikai.

Vilniaus dailės akademijos mokslininkai, dailininkai, dizaineriai kartu su Mažeikių muziejaus kolektyvu įgyvendina šiuolaikinį ir interaktyvų meninį-mokslinį projektą „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“. Projektas skirtas Lietuvos ir Latvijos teritorijose gyvenusių senųjų baltų genčių – kuršių, žiemgalių ir žemaičių – kurios dalyvavo formuojant Lietuvos ir Latvijos valstybes, istorijai, kultūros paveldui pažinti.

Šis projektas visų Lietuvos muziejinių ekspozicijų kontekste išsiskiria moderniu dizainu, interaktyvios multimedijos ir video medžiagos panaudojimu, puikios poligrafinės kokybės leidiniais lietuvių, latvių ir anglų kalbomis, parodine atributika ir suvenyrais. Tikimės, kad nuolatinė Mažeikių muziejaus ekspozicija bus įdomi ne tik mažeikiškiams, bet ir platesniam Lietuvos ir Latvijos žiūrovų ratui, skatins abiejų valstybių bendradarbiavimą.

Mažeikių muziejus turi sukaupęs ypač turtingą archeologinę medžiagą iš kuršių, žiemgalių ir žemaičių regiono tyrinėtų archeologijos paminklų – piliakalnių, Zastaučių, Kukių, Kivylių, Pavirvytės kapinynų. Ekspoziciją papildo Telšių ir Ventspilio muziejų skolinti radiniai.

Eksponuojami kuršių ir žiemgalių papuošalai, kuršių, žiemgalių ir žemaičių ginklai, žiedai, taip pat unikalieji radiniai: zoomorfinės figūrėlės, gintaro dirbiniai, amuletai, kaustytas ragas ir ypač retas radinys – šalmas. Greta jų bus galima matyti šiuolaikinių juvelyrių baltiškų dirbinių interpretacijas.

Parodą papildys baltų genčių teritorijų, kuršių, žiemgalių ir žemaičių kapinynų, piliakalnių ir mūšių vietų žemėlapiai, tas pačias žemes vaizduojantys XVII a. pradžios istoriniai žemėlapiai.

Svarbus parodos elementas – palydimieji (įžanginiai) tekstai, skirti svarbiausioms kuršių, žiemgalių ir žemaičių istorijų datoms, kurie padeda žiūrovui geriau suprasti, kodėl kuriama būtent tokia ekspozicija, kuo šie etnosai svarbūs Lietuvos ir Latvijos senajai praeičiai pažinti.

Dar ne dažnai Lietuvos muziejuose naudojama interaktyvioji ekspozicijos dalis – liečiamieji ekranai, kuriuose bus galima rasti informaciją „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ ir „Baltų menas“ temomis, taip pat baltiškų apeigų, ornamentinės sistemos atkūrimo nufilmuotus vaizdus.

Pradiniame etape vyks trys edukaciniai projektai: tošies antspaudavimas ir pynimas, laiškų ant tošies rašymas baltišku šriftu, laikantis senųjų archeologinių tradicijų. Užsiėmimus ves patyrę tošies meistrai Raimonda  ir Vytautas Ramanauskai, Jūratė Miliauskytė. Ruošiama edukacinė programa – metalo papuošalų ir metalo archeologinių dirbinių kūryba remiantis Mažeikių muziejuje saugomais radiniais.

Kategorijos: Lietuvoje, Mes baltai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė