Strategine partnere vadinta Lenkija stabdo savo dalyvavimą Visagino AE projekte (23)

Gruodžio 9 d., kai UAB „Visagino atominė elektrinė“ pasirašė svarbią sutartį su branduolinės energetikos srityje pasaulyje pirmaujančia kompanija „Exelon Nuclear Partners, LLC“ (ENP) dėl Visagino AE Projekto inžinerinės priežiūros darbų, Lietuvos „strateginė partnerė“ Lenkija paskelbė stabdanti dalyvavimą Visagino atominės elektrinės (AE) projekte.

„Atsižvelgiant į sąlygas, kurios pasirodė nepriimtinos dabartiniu metu, ir atsižvelgiant į mūsų grupės kitus svarbius projektus, nusprendėme įšaldyti savo dalyvavimą šioje programoje, prieš priimdami formalius įsipareigojimus“, – pranešime spaudai teigė valstybės valdomos energetikos kompanijos PGE vadovas Tomašas Zadroga (Tomaszas Zadroga).

PGE pranešime spaudai rašoma, kad bendrovė nutraukė derybas su Rusijos energetikos grupe „Inter Rao“ dėl galimybės pirkti elektros energiją iš Rusijos Kaliningrado srities. Teigiama esą Lenkija pati ketina statyti naują atominę elektrinę – PGE per 20 mėnesių planuoja pasirinkti technologiją atominei elektrinei, jos tiekėją bei jėgainės statybos vietą.

Lietuva šiuo metu derasi su „Hitachi“ dėl investicijų į būsimą Visagino AE ir tikisi, kad koncesijos ir Akcininkų sutartys bus pasirašytos jau kitų metų pradžioje.

Planuojama, kad Visagino AE kaina sieks 17,3 mlrd. litų.

Buvo tikimasi, kad dalyvaujant strateginiam investuotojui bei regioniniams partneriams, tarp kurių buvo minimos Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos kompanijos, Visagino AE būtų pastatyta iki 2020 m.

Internetinių naujienų portalų apžvalgininkai ir politologai jau spėjo susieti šį Lenkijos demaršą su pašlijusiais dvišaliais santykiais Lietuvai netenkinat vadinamųjų Lietuvos lenkų  pretenzijų dėl jiems nepriimtinų Valstybinės lietuvių kalbos ir Švietimo įstatymų.

Kad šiandieninis Lenkijos sprendimas yra nuoseklus Lenkijos spaudimo politikos Lietuvai  žingsnis liudija ir tai, kad gruodžio 6 d. į Vilniuje vykusią Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesija demonstratyviai neatvyko Lenkijos Užsienio ministras Radoslavas Sikorskis.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė