Ketvirtadienio Perkūnkalbė (0)

Vaivos Strikaitytės nuotr.

Pagal senovės lietuvių tradiciją, kūčios yra laikas, kai prie stalo gali rinktis tik šeima. Nei Kūčių dieną, nei pirmąją Kalėdų dieną šiukštu negalima peržengti kito žmogaus namų slenksčio, nes išsineši Ugnį. Tik antrąją Kalėdų dieną prasideda visuotinė linksmybė ir į lauką pasipila arklių traukiamos rogės. Šią dieną reikia lankyti gimines ir artimuosius.

Laikams pasikeitus senąją tradiciją svarbu priderinti prie šiandieninės. Šiais laikais dažniausiai Kalėdas švenčia ne tik šeima, bet ir plati giminė, susirinkusi vienuose namuose dar per Kūčias. O ką tada veikti antrąją Kalėdų dieną, jei giminės jau aplankyti? Ši diena staiga tampa beprasmė ir pamažu yra išstumiama iš šventimo kalendoriaus.

Tačiau tradiciją galima priderinti šiems laikams taip, kad ji neprarastų archainės savo prasmės. Antrąją Kalėdų dieną lankykite kitus ir teikite jiems džiaugsmo. Būtent šią dieną atšventus  su šeima siūlau praskaidrinti dieną kitoms šeimoms, kurios gyvena sudėtingiau. Nuvažiuokite, aplankykite, surenkite šventę, pamokykite liaudies dainų. Nieko sudėtinga, tiesiog registruokitės www.vaikusvajones.lt

Kategorijos: Religija, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė